Objednávky, reklamácie, stav objednávok: 
+421 948 735 472 (po–pia 7:30–15:30)
V zime rozmaznávajte svoje kĺby a chrbticu

V zime rozmaznávajte svoje kĺby a chrbticu

16. január 2022

S bolesťou kĺbov, zlou hybnosťou alebo bolesťou chrbtice sa stretáva veľká časť populácie. V zimnom období sa tieto problémy často znásobujú. Na zhoršenie pôsobí zimný chlad, často zvýšená vlhkosť, kratšia doba strávená prirodzeným pohybom, ale aj obličky, ktoré sú v tomto čase oslabenejšie. Aké ďalšie vplyvy nám spôsobujú problémy s pohybovým aparátom a existuje nejaké dobré riešenie? Skúsime si odpovedať!

 

Hľadajte príčinu, potom je liečba efektívnejšia

Skúsime sa pozrieť na problémy s pohybovým aparátom z pohľadu tradičnej prírodnej medicíny. Tá pracuje s tzv. meridiánmi, čo sú dráhy, v ktorých preteká naša životná energia – čchi. Pre lepšiu názornosť si ich môžeme predstaviť korytá malých riečok a potôčikov, ktoré pretekajú po presne daných miestach nášho tela. Životadárna voda v nich (čchi) zásobuje oblasti, kde riečka preteká životnou energiou. Pokiaľ dôjde k zaneseniu koryta rieky, voda – energia sa nemôže dostať ďalej a dochádza k ochoreniu miesta, kadiaľ meridián prechádza. Ak teda vychádzame z týchto tisíc rokov starých zákonitostí, tak si môžeme jednoducho odvodiť, kde vznikla hlavná príčina nášho problému s kĺbmi.

 

Urobte si diagnostiku sami

Náš pohybový aparát najčastejšie ovplyvňujú dva hlavné meridiány, a to meridián žlčníka a meridián obličiek.

Meridián žlčníka okrem iného prechádza okolo oblasti krku, ramien, lakťov, bedrových kĺbov, vonkajšieho kolena a tiež členku. Pokiaľ sa prvé problémy s kĺbmi a pohybovým aparátom začínajú manifestovať práve v popísaných oblastiach, tak vedzte, že hlavnou príčinou je dysfunkcia vášho žlčníka, prípadne pečene.

Meridián obličiek prechádza okolo oblasti vnútorného členku, Achillovej šľachy, vnútorného kolena, slabín a rebier. S obličkami potom úzko súvisí aj meridián močového mechúra, ktorý ovláda a zásobuje celú oblasť chrbtice. Takže bolesti pohybového aparátu v týchto miestach pochádzajú z dysfunkcie obličiek a močového mechúra.

 

Človek, ktorý vyrastal pod vplyvom západnej medicíny si asi v tejto chvíli logicky kladie otázku: „ale mňa nebolí žlčník alebo obličky, mňa bolí lakeť alebo kolená.“

 

V našom tele to funguje tak, že najmenšia disharmónia v oblasti meridiánov a ich správnej priechodnosti sa na tele rýchlo prejavia bez toho, aby sme mali okamžite závažné problémy s orgánom, ktorý k meridiánu patrí.

Ako reagujú naše orgány

Podľa popísaných zákonitostí je zrejmé, že problémy s pohybovým aparátom vlastne súvisia so zlým vnútorným metabolizmom v našom tele. Výnimku samozrejme tvoria úrazy.

 Najčastejšie sa na rozvoji problémov s kĺbmi odráža zlá skladba stravy, ktorá spôsobuje dlhodobé preťaženie pečene a žlčníka a tiež spôsobuje trvalé prekyslenie organizmu, ktorého následkom potom vznikajú metabolické odpadové látky, ktoré sa usadzujú okrem iného aj v kĺboch ​​a spôsobujú artrózu, artritídu, dno alebo osteoporózu. Metabolity, ktoré vznikajú v organizme pri zlom stravovaní preťažujú obličky, a tie následne ovplyvňujú naše kĺby a chrbticu.

 Obličky silne vyčerpáva nadmiera chronického stresu. Práve stres v kombinácii so zlou skladbou stravy nám vytvára základ pre vznik reumatizmu, ale aj reumatoidnej artritídy.

 Je veľmi dôležité počúvať signály svojho tela. Ak vám naznačuje, že je unavené, tak si jednoducho potrebuje oddýchnuť. Pokiaľ vás po nejakom jedle páli záha, tak to jedlo sa vášmu organizmu nepáči, nechce ho. Ak neodpočívate a ste stabilne v strese, tak váš chrbát a kĺby prestanú po čase váš život „unášať“ a začnú bolieť.

 

Kĺby ako symbol našich emócií a postojov

Pozrime sa na to, čo nám chce telo povedať prostredníctvom našich kĺbov

 

Bolesti bedrových kĺbov

Bedro reprezentuje naše vzťahy s okolitým svetom, našou celkovú pružnosť. Ak bolí, tak máme vnútorne pocit, že sa nám rúcajú všetky naše presvedčenia a názory na život. Máme pocit zrady a opustenia.

 Kolená

Kolená súvisia s pokorou a prijatím. Predstavuje naše podvedomé pocity a emócie. Je to hlavný kĺb vzťahov s druhými ľuďmi a našou schopnosťou tieto vzťahy prijímať a robiť kompromisy. Je to kĺby, ktorý signalizuje napätie v partnerských aj osobných vzťahoch.

Členky

Členky predstavujú našu schopnosť sa rozhodovať, realizovať rozhodnutia a zmeny. Vyjadrujú pružnosť našich postojov. Bolesti ukazujú na nedostatok stability a pružnosti v živote. Môžu tiež znamenať nerozhodnosť a spochybňovanie vlastných rozhodnutí.

Ramená

Predstavujú našu schopnosť konať a zvládať, schopnosť pevnej vôle, ale aj naše predsudky. Bolesti ramien signalizujú, že máme problémy rokovať s okolitým svetom, a to najmä neochotou okolia na rokovania s nami pristupovať. Máme pocit, že vonkajší svet nám nedovoľuje „konať“.

Lakte

Bolesti lakťov prichádzajú, ak odmietame nechať niečo byť, nechceme sa s niečím zmieriť. Ukazujú nám, že nedokážeme prijať nejaký zážitok či situáciu. Bolesť lakťov nám oznamuje, že nám nevyhovuje spôsob, akým niečo robíme my alebo niekto iný.

Zápästie

Je bránou rozhodnutie, akcie. Bolesti nám ukazujú, že nedokážeme byť pružní v našich činoch a zámeroch konať. Jednoducho, že si neveríme v realizáciu našich rozhodnutí, chýba nám istota. Opakom môže byť aj hyperaktivita, kedy si silou vynucujeme realizáciu našich rozhodnutí.

Šija a krčná chrbtica

Bolesti v tejto oblasti vyjadrujú našu neschopnosť previesť do reality naše podvedomé túžby a priania, nápady a koncepty. Väčšinou je to preto, že si myslíme, že to nezvládneme. Tiež to môže signalizovať našu neschopnosť povedať niekomu alebo nejakej situácii „nie“.

Bolesti chrbtice

Bolesti v oblasti chrbta všeobecne vyjadrujú, že sme si na svoje bedrá príliš naložili. Berieme zodpovednosť za všetkých a za všetko. Bolesti chrbtice nám ukazujú, že nevieme prijímať okolitý svet a ani sami seba takí akí sme. Nemáme sa radi.

 

Šesť tipov pre zdravé kĺby

Upravte si stravu - vaša strava by mala byť vyvážená tak, aby váš organizmus trvalo neprekysľovala. Skúste zo svojho jedálnička vynechať cukor a výrobky, ktoré ho obsahujú. Nie je to jednoduché, ale ide to! Obmedzte príjem bielej múky, alkohol pite naozaj výnimočne a strážte si prísun solí do svojho tela. Pozor na skryté soli v údeninách, dochucovadlách alebo tavených syroch.

 Pozor na lieky - nadužívanie liekov najmä na bolesť, hormonálnych liekov, ale aj rôznych stimulantov má silný vplyv na celkový stav organizmu, na črevá a na syndróm zvýšenej priepustnosti čriev. Tento syndróm stojí za poruchami imunity, chronickými zápalmi v tele a taktiež autoimunitnými chorobami

 Užívajte byliny a prírodné preparáty. Tie je najlepšie užívať preventívne alebo na začiatku ochorenia, potom je ich účinok rýchly a efektívny. Pokiaľ začnete používať bylinné prípravky po rokoch užívania silných liekov na kĺby, tak výsledok je pozvoľný a liečba zdĺhavá. Je úplne logické, že všetci žijeme v čase, keď je na nás kladený silný tlak na výkon, všetko okolo nás je hektické a nekvalitnej strave sa nie vždy dokážeme vyhnúť. Aj preto by sme mali bylinné prípravky užívať preventívne.

 Pri liečbe s bylinami sa skúste orientovať podľa diagnostiky, ktorú ste si sami urobili podľa predchádzajúceho popisu. Odporúčame vždy užívať jeden bylinný čaj cielený na kĺby ak tomu bylinný čaj cielený na príslušný zodpovedajúci orgán. Liečbu potom doplňte prírodnou výživou, ktorá sa vďaka bylinným čajom dobre vstrebe.

 Hýbte sa a relaxujte – obe činnosti k sebe úzko patria. Pri pohybe odbúrate stresové hormóny, a potom môžete pokojne a účinne relaxovať. Pohyb je veľmi dôležitý pre zaistenie správneho rovnomerného zaťaženia celého tela. Jednostranné preťaženia napr. pravej ruky a ramena pri dlhodobej práci pri počítači prinášajú problémy. Potom je dôležité túto oblasť správne precvičiť a taktiež pretiahnuť. Nájdite si vo svojom okolí dobrého fyzioterapeuta a pravidelne cvičte. Môžete využiť aj ponuky rôznych kúpeľných pobytov, vaše kĺby vám budú vďačné!

 

Skúste blahodarné kúpele:

Recept: Do 3 litrov vody dáme 3 hrsti čerstvého smrekového ihličia. Necháme 5 minút variť na miernom ohni a potom 10 minút odstáť. Odvar scedíme do vane s horúcou vodou. Kúpeľ trvá 20 minút. Potom sa bez osušenia zabalíme do suchej plachty a do deky a aspoň pol hodiny v teple odpočívame.

Odporúčame Vám anjelskú kúru NECH JE POHYB BEZ BOLESTI.

 

 

 

Špeciálna bylinná kúra na bolesti kĺbov a chrbtice, zápal kĺbov a chrbtice.
Nech je pohyb bez bolesti - anjelská kúra
44,29€
Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?