Svrbenie konečníka

Svrbenie konečníka

12. január 2020

Intímny problém, o ktorom veľmi neradi hovoríme. Často sa s ním pacienti stretávajú dlhé mesiace, aj keď riešenie môže byť vcelku jednoduché.

 Úspešná liečba vedie cez správnu diagnostiku

Svrbenie konečníka môže byť spôsobené v zásade štyrmi dôvodmi:

·       Parazity

·       Alergická vyrážka

 ·       Plesne

 ·       Hemoroidy a análne prasklinky

 

Parazity – najmä v detských kolektívoch sa môže objaviť svrbenie konečníka spôsobené mrle, drobnými parazitmi, ktorí môžu osídliť hrubé črevo. Samičky mrle potom v noci črevo opúšťajú a kladú vajíčka do okolia análneho otvoru, čo spôsobuje nepríjemné svrbenie. Tieto parazity môžeme vidieť.

Odporúčame kapsuly Paravit + tinktúra Medvedí cesnak

Alergická vyrážka – rovnako ako sa nám môže vytvoriť alergická vyrážka kdekoľvek na koži na tele, tak sa môže vytvoriť aj v oblasti ritného otvoru. Prejavuje sa podobne ako alergická vyrážka na koži, a to začervenaním, pálením, svrbením. Niekedy sa môžu do takto porušenej kože dostať aj vírusy a baktérie a potom môžu vzniknúť aj rôzne pľuzgieriky a boľačky.

Odporúčame čaj Pylergen, kapsuly Pylergen a tinktúru Čierna ríbezľa.

Najväčší sklon k tomuto problému majú osoby s diagnostikovanou alergiou, s ekzémami, lupienkou alebo inou formou alergií. Alergickú vyrážku potom môže vyvolať nevhodný prací prášok, mydlo, kozmetický prípravok, parfumovaný toaletný papier alebo nevhodný materiál spodnej bielizne.

 

Plesne – pleseň je živý organizmus, ktorý väčšinou primárne rastie a žije v črevách. Problém pri plesniach je, že vystreľuje tzv. spóry plesní, ktoré sú pre organizmus toxické a spôsobujú celý rad zdravotných problémov. Môžu sa postupne dostať z čriev aj do ritného otvoru a tam spôsobovať úporné svrbenie.

Odporúčame čaj Anticandid + tinktúru Orech + kapsuly Ochranca.

 

Ak trpíte striedavými hnačkami a zápchami, tráviacimi problémami, prekyslením, gynekologickými výtokmi alebo ste diabetik, tak svrbenie konečníka vám s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobujú plesne. Tento problém tiež vzniká po užívaní antibiotík.

Hemoroidy a análne prasklinky – hemoroidy sú vlastne kŕčové žily. Tieto porušené cievky spôsobujú svrbenie a praskanie, čo následne vedie ku krvácaniu. Krv je v tomto prípade svetlej farby. K praskaniu cievok a oblasti ritného otvoru dochádza pri prechode tvrdej stolice. Tento problém môžete diagnostikovať samovyšetrením.

 Odporúčame Vám anjelskú kúru Hemorin.

Správna prírodná liečba vždy záleží na presnej diagnostike. Teraz už viete ako postupovať.

 Zvoľte si vhodný preparát sami alebo nás kontaktujte. Radi vám odporučíme byliny a huby práve pre vás. poradna@serafinbyliny.sk

Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?