Objednávky, reklamácie, stav objednávok: 
+421 948 735 472 (po–pia 7:30–15:30)
Reflux pažeráka a prírodná liečba

Reflux pažeráka a prírodná liečba

26. január 2021

Jedno z veľmi nepríjemných ochorení, ktoré by sa už dalo zaradiť medzi civilizačné choroby je reflux pažeráka. Veková kategória ľudí, ktorí majú problémy spojené s týmto ochorením strmo klesá, a dnes už nie je výnimkou, že ním trpia aj malé deti. Na vine býva najčastejšie stres a zlá skladba stravy.

 Čo je to?

Následkom uvoľnenia dolného zvierača pažeráka dochádza k prenikaniu kyslého obsahu žalúdka do oblasti pažeráka. Žalúdočné kyseliny, najmä kyselina chlorovodíková, postupne poškodzujú sliznicu pažeráka, čo ľudia vnímajú ako pálenie záhy, grganie, pálenie za hrudnou kosťou (v niektorých prípadoch to môže vyzerať ako infarkt myokardu), či zápach z úst.

Veľmi typickým príznakom refluxu pažeráka býva chronický kašeľ, ktorý často spočiatku nie je prisudzovaný tejto chorobe. Až po vyčerpaní klasickej liečby na kašeľ, ktorá nebýva v tomto prípade úspešná, prichádza na rad ďalšie pátranie po príčine chronického kašľa, a tou býva práve reflux pažeráka.

 Kašeľ je v tomto prípade následkom toho, že výpary kyselín dráždia priedušky. Tento symptóm sa objaví aj vtedy, keď nás trápi „stresový reflux“, tj pálenie záhy sa objaví len v stresových situáciách, prípadne pri nervozite vznikne pálenie záhy, reflux a kašeľ.

 Ďalšími príznakmi bývajú: bolesti v oblasti tzv. trojuholníka, nadúvanie, grganie, pálenie záhy, pálenie za hrudnou kosťou, nepravidelná stolica či hnačky.

 Príčiny vzniku refluxu pažeráka

Dôvodom vzniku refluxu pažeráka je v prevažnej väčšine nesprávna skladba stravy, predovšetkým strava obsahujúca veľké množstvo tukov, lepku, alkoholu a cukru a taktiež trvalé prekyslenie organizmu.

 Reflux pažeráka môže vzniknúť na základe väčšieho vnútrobrušného tlaku, ktorý spôsobuje nadváha, alebo tiež konzumácia objemovo väčšieho množstva jedla, než telo potrebuje.

 Tlak na žalúdok môže byť aj príčinou narušenia rovnováhy črevnej flóry, škodlivého premnoženia jednotlivých baktérií a črevných plynov, ktoré vznikajú v dôsledku bakteriálneho rozkladu v žalúdku a v črevách. Príznaky zhoršujú aj jedlá, ktoré zvyšujú plynatosť, konzumácia alkoholu a fajčenie. Častým dôvodom býva aj dlhodobý chronický stres a taktiež dlhodobé užívanie liekov.

 Režimové opatrenia pri tejto chorobe sú zásadné pre úspešnú liečbu. K tomu veľmi dobre prispieva aj bylinná liečba.

 Čo robiť?

·       Rozdeľte stravu na viac menších porcií. Pri jedle ju poriadne rozhryzte, nepregĺgajte veľké kusy potravy.

·       Vyraďte zo svojho jedálnička pridaný cukor. Prirodzene prítomný cukor je v ovocí, ktoré nevadí. Všetko ostatné sladké spôsobuje prekyslenie v tráviacom trakte a následnú tvorbu plynov, ktoré dráždia zvierač pažeráka.

·       Nejedzte výrobky obsahujúce bielu múku. Všetko by malo byť vyrobené z celozrnnej, nie vymieľanej múky.

·       Nepite alkohol.

·       Nepite kravské mlieko, sladké a sýtené nápoje.

.       Vyvarujte sa kávy. Káva výrazne prekysľuje a dráždi žalúdok, obzvlášť konzumovaná ráno nalačno.

·       Pravidelne cvičte typ cvičenia, kde sa zapája stred tela. Môže to byť Pilates, SM systém alebo rôzne dychové cvičenia používané v joge.

·       Uvoľňujte stres pohybom a dychom (Wim Hofova metóda dychu).

Bylinná liečba

Vždy je potrebné vyberať typ bylín, ktoré patria do kategórie tzv. slizových. Sú to byliny, ktoré uvoľňujú hojivý sliz, ktorý dokáže regenerovať sliznice tráviaceho traktu. Medzi také byliny patrí slez, ibiš, puškvorec ale aj niektoré liečivé huby. Na poprednom mieste stojí Čaga sibírska...

 Odporúčame vám z konceptu Serafin anjelskú kúru Reflux pažeráka.

Zvoľte vhodný preparát sami alebo nás kontaktujte. Radi vám odporučíme byliny a huby práve pre vás. poradna@serafinbyliny.sk

Špeciálna bylinná kúra na pálenie záhy, štípanie v krku, opakovaný kašeľ, návrat potravy.
Reflux pažeráka - anjelská kúra
27,15€
Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?