Objednávky, reklamácie, stav objednávok: 
+421 948 735 472 (po–pia 7:30–15:30)
Prostata a jej rovnováha

Prostata a jej rovnováha

05. január 2023

Problémy s prostatou sa nemusia týkať len mužov v zrelom veku. Zápaly a zväčšovanie prostaty bývajú čoraz častejšie aj u mladších ročníkov.    

Prostata zdravého muža je veľká asi ako vlašský orech, váži zhruba 20 gramov a je umiestnená pod močovým mechúrom a ako prstenec obtáča močovú trubicu. Prostatické žliazky produkujú sekrét, ktorý sa miesi pri ejakulácií so spermiami.

Ako všetky orgány v našom tele, je tiež prostata riadená centrálnou mozgovou sústavou. Je vlastne hormonálne závislým orgánom. Skladá sa z hladkej svaloviny a väziva. Je bohatá na estrogénové receptory a jej oblasť žliaz na receptory androgénne. Vzájomná vyrovnanosť androgénov a estrogénov je prvý predpoklad pre fyziologický rozvoj, ale aj pre funkciu prostaty. Akonáhle je rovnováha porušená, vzniká predpoklad pre hypertrofiu prostaty (zväčšenie prostaty).

Funkcie hormónov

Hlavnú úlohu pri raste prostaty hrá mužský hormón testosterón a predovšetkým zvýšenie tvorby ženských estrogénov. S pribúdajúcim vekom klesá hladina dihydrotestosterónu, avšak postupne pribúda množstvo estrogénov. A týmto postupne vznikajúcim obráteným pomerom hormónov dochádza k rastu prostaty.

Hormonálna nerovnováha môže tiež vznikať užívaním rôznych hormonálnych liekov, antidepresív, niektorých druhov liekov na bolesť či na tlak a konzumáciou mäsa a iných potravín, kde sa predpokladá zvýšený výskyt hormónov. Tieto faktory potom spôsobujú zväčšovanie prostaty aj v mladšom veku.

V dôsledku rastu prostaty a zvýšeného napätia jej hladkého svalstva je močová trubica vo svojej prostatickej časti zúžená akoby utiahnutá škrtiacou slučkou povrazu. Najčastejším dôvodom zápalov prostaty bývajú infekcie spojené s prechladnutím, ale aj s častým striedaním sexuálnych partneriek. Tieto baktérie sa najčastejšie prenášajú pohlavným stykom.

Bohužiaľ u mužov sa spočiatku infekcia vnútrobunkovými parazitmi neprejavuje tak silnými príznakmi ako u žien. O to je to však nebezpečnejšie. Dokáže sa následne rýchlo rozšíriť a pôsobiť nielen na funkcie prostaty, ale aj celého urogenitálneho systému.

Situáciu môže navyše zhoršiť ešte nedostatok zinku, ktorý ovplyvňuje metabolizmus testosterónu v prostate. Nedostatok zinku sa môže prejaviť únavou, popraskanou kožou, zlým hojením rán, vyrážkami, lámaním nechtov, padaním vlasov, nechutenstvom, celkovo zníženou imunitou, šeroslepotou, neplodnosťou.

Prejavy zväčšenej prostaty

Najprv to býva časté nutkanie na močenie a ochabovanie alebo prerušovanie prúdu moču. Neskôr zasa pacient musí chvíľu čakať, než akt močenia začne a má problémy s jeho ukončením. Za niekoľko týždňov, niekedy až za niekoľko rokov sa začnú príznaky zhoršovať, močenie je ťažšie, doba oneskorenia začiatku močenia sa predlžuje, frekvencia močenia v noci sa zvyšuje a pacient musí vyvinúť čím ďalej tým väčšie úsilie, aby sa vymočil. Často má opodstatnený pocit, že po vymočení nie je močový mechúr celkom vyprázdnený.

Kotvičník-neplodnosť, prostata, svaly

Veľmi účinným prírodným pomocníkom je bylina s názvom Kotvičník podzemný. Extrakt alebo tinktúra z púčikov účinne napomáhajú ako prevencia zväčšovania prostaty. Bylina prirodzeným spôsobom podporuje tvorbu mužských pohlavných hormónov - testosterónu. Tým okrem iného pôsobí na dozrievanie pohlavných buniek, zlepšuje stav a kvalitu spermií, zvyšuje mužskú potenciu. Kotvičník vie podporiť aj rast svalov pri športovom tréningu. Okrem iného podporuje funkcie obličiek a celého močového ústrojenstva, ktoré často mávajú vplyv na stav prostaty. V kombinácii so zinkom a vitamínom E ho nájdete v kapsuliach Kotvičník.

Zápaly prostaty

Prechladnutie často vyvolá len akútny zápal prostaty. V tej chvíli odporúčame piť pravidelne čaje Prostatin a Obličky muži. Tieto čaje striedať po dni a k ​​ nim denne užívať tinktúru z púčikov Kapucínka a tiež kapsuly Ochranca. Po kúre trvajúcej 7-10 dní by mal byť zápal v poriadku. Dôležité je udržiavať sa v teple, konzumovať iba teplé nápoje, vynechať ostré jedlá a sexuálnu aktivitu. Časté a neliečené zápaly prostaty môžu viesť k neplodnosti alebo chronickým zápalom.

Chronický zápal prostaty

Chronické zápaly prostaty najčastejšie spôsobujú baktérie, ktoré nemajú vlastné bunkovú stenu a žijú v bunkách ľudského tela. Preto sa im tiež hovorí vnútrobunkové parazity. Typickými zástupcami sú Ureaplasma, Chlamýdie, ale patria sem aj Borrelie. Pod pojmom parazit si väčšinou predstavíme organizmus, ktorý vidíme ako napríklad pásomnicu či rôzne červy. Avšak aj baktérie a niektoré druhy mikroorganizmov sa v našom tele správajú ako parazity, teda žijúce na úkor svojho hostiteľa. Napádajú bunky nášho tela a spôsobujú veľmi závažné ochorenia vrátane chronického zápalu prostaty. Príznaky môžu byť podobné ako u nezhubného zväčšovania prostaty, ale tiež napríklad chronické bolesti v podbrušku či znížená plodnosť.

Liečba je zložitá a dlhodobá. Je všeobecne známe, že klasická medicína nemá prostriedky na úplnú likvidáciu týchto parazitujúcich baktérií. Prvý, najmasovejší výskyt dokážu potlačiť antibiotiká. Avšak úplne ich nezlikvidujú a zápal prechádza do chronickej fázy.

V tejto chvíli nastupuje prírodná liečba, ktorá dokáže vhodným a účinným spôsobom aktivovať imunitný systém vlastného tela tak, aby si dokázal s parazitujúcimi baktériami postupne poradiť.

Liečbu je však nutné užívať minimálne šesť mesiacov.

I. Fáza liečby - trvá 2-3 mesiace vždy s týždňovou pauzou po jednom mesiaci. Po dni sa striedajú čaje Imunita a Prostatin

K čajom sa užívajú denne prírodné prípravky: IMUNOfungin BIO + Ochranca + Vilcacora

II. Fáza liečby - trvá ďalšie tri mesiace vždy s týždennou pauzou po jednom mesiaci: Kapsuly Paravit + Ochranca

Okrem toho máme pre vás aj anjelskú kúru Prostata.    

Špeciálna bylinná kúra na zápal a zväčšenie prostaty, nutkanie na močenie, neplodnosť, libido, impotencia.
Prostata - anjelská kúra
34,04€
Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?