Objednávky, reklamácie, stav objednávok: 
+421 948 735 472 (po–pia 7:30–15:30)
Polyporus – huba pre vašu lymfu a imunitu

Polyporus – huba pre vašu lymfu a imunitu

12. január 2022

Polyporus umbellatus je úžasná liečivá huba pre podporu imunitného systému a zároveň detoxikáciu a harmonizáciu lymfatického systému. Eliminuje zadržiavanie vody v tele a podporuje prúdenie lymfy v lymfatických cievach a vie si poradiť s celou radou baktérií.

Kde ju nájdeme? 

Polyporus patrí medzi drevokazné chorošovité huby, ktoré môžeme nájsť na koreňoch zdravých listnatých stromov, ale aj na poranených či mŕtvych stromoch a pňoch. Najčastejšie napáda duby, habry a buky. Plodnice polyporu vyrastajú z hlúbiku, ktorý odstupuje od stromu a konárov sa na ďalšie "malé hubové nôžky". Na nich sú potom drobné, pravidelné a dovnútra vtisknuté klobúčiky, vytvára tak akýsi trs. Vďaka tomu môže mať celá plodnica aj viac ako 50 cm v priemere. Polyporus rastie v miernom pásme v Severnej Amerike, Európe i Ázii. Je možné ho nájsť aj v u nás, a to hlavne v Polabí, v južných Čechách a na Morave.

Polyporus a odvodnenie 

Táto liečivá huba prirodzene odvodňuje, bez toho, aby zvyšovala vylučovanie draslíka, tak ako to bežne robia lieky na odvodnenie. Týmto princípom je šetrná k srdcu. V prírodnom liečiteľstve sa Polyporus používa na opuchy spôsobené zlou funkciou lymfatického systému, žilovej nedostatočnosťou alebo srdcovou nedostatočnosťou.Obsiahnuté zložky - ergosterol a manitol - pôsobia ako takzvaní antagonisti aldosterónu. Hormón aldosterón reguluje našu rovnováhu vody a elektrolytov. Zabraňuje tomu, aby obličky vylučovali príliš veľa vody. Aktívne zložky liečivej huby znižujú účinok aldosterónu a následne tým znižujú opuchy.

Polyporus a lymfatický systém 

Väčšina toxínov je transportované z telových tkanív pomocou lymfy. Tie sú následne vylučované pečeňou alebo obličkami. Lymfatický systém zohráva dôležitú úlohu aj pri celkovej imunite organizmu. Preťaženie lymfatického systému vedie k preťaženiu organizmu odpadovými látkami a tým k ďalšej záťaži imunitného systému. Liečivá huba Polyporus celkovo harmonizuje lymfatický systém, podporuje vylučovanie odpadových látok a posilňuje imunitný systém. Je to skvelá huba na odstránenie kyslých usadenín z kĺbov a svalov.

Polyporus a močový mechúr 

Staré tradície hovoria, že Polyporus "oslobodzuje močový mechúr". Pôsobí močopudne a je preto prospešný pri problémoch s močením, dysfunkciu močového mechúra a najmä pri zadržiavaní moču, ktoré môžu mať rôzne príčiny. U mužov je najčastejšou príčinou zväčšená prostata.U žien môže byť príčinou pokles ženských orgánov, najmä maternice, ale aj samotného močového mechúra. Ďalšou možnou príčinou problémov s vyprázdňovaním močového mechúra môže byť neuropatia v súvislosti s cukrovkou. U týchto ochorení pôsobia liečivé huby močopudne a posilňujú funkciu močového mechúra. Polyporus tiež zaisťuje vyplavovanie patogénov z močových ciest, čo znižuje riziko infekcie.

Polyporus a baktérie 

Polyporus má silný antibakteriálny účinok. Účinne pôsobí proti baktériám najmä v urogenitálnom systéme, ale aj proti rôznym typom parazitov a proti interbunečným parazitom ako sú napr. Chlamýdie. Je vhodný na celkovú podporu imunity, pri zápaloch močového ústrojenstva, gynekologických zápaloch, angínach a zápaloch v oblasti lymfatického systému.

Polyporus a vlasy, koža 

Polyporus má pozitívny vplyv na pokožku a vlasy. To úzko súvisí s jeho detoxikačným účinkom. Liečivá huba odstraňuje odpadové produkty a toxíny, ako je popísané, obličkami a lymfatickým systémom. V skutočnosti boli v liečivej hube tiež nájdené určité prísady, ktoré stimulujú rast vlasov, tzv. Polyporusteron a acetosyringon.Na kvalitu vlasov a kože prispievajú tiež mikroživiny zinok, železo, meď a biotín obsiahnuté v polypore. Vzhľadom k tomu, že vypadávanie vlasov môže mať rôzne príčiny, ponúka sa skvelá kombinácia húb Cordyceps, Polyporus a Reishi. Táto kombinácia sa osvedčila v terapeutickej praxi pri podpore kvality vlasov, kože a harmonizácii hormonálneho systému.

V akom výrobku hubu nájdete? kapsuly Ochranca, kapsuly Kĺby, kapsuly Paravit, kapsuly Polyporus so skorocelom.

Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?