Počet neplodných mužov narastá. Vieme prečo a čo s tým.

Počet neplodných mužov narastá. Vieme prečo a čo s tým.

09. január 2023

Podľa posledných prieskumov  sa na neplodnosti párov  viac ako 50 % podieľa jeho mužská polovička. Aj keď je muž považovaný za silnejšiu časť ľudstva, nedá sa to isté povedať o jeho pohlavných bunkách, o spermiách.

Spermie sú veľmi citlivé na rôzne infekty, chemikálie, ale i na stres. Veľkým „zabijakom“ spermií sú zápalové ochorenia  urogenitálneho systému. Podľa mojich osobných skúseností (názor p.Benediktovej)  trpí veľké percento mladých mužov  chronickým zápalom prostaty.

Tento chronický zápal vzniká často vplyvom rôznych vírov a baktérií, ktoré sa do urogenitálneho systému dostávajú pri pohlavnom styku alebo napríklad v bazéne či zlou hygienou.

Takýto typ zápalu je o to nebezpečnejší, pretože svojim nositeľom nerobí veľké problémy.. Občas len pobolievajú semenníky alebo podbruško, a to po chvíľke prechádza. Tám pádom nemajú potrebu ísť k lekárovi. A preto nedochádza k žiadnej liečbe a riešeniu tohto problému. 

Pri problémoch s otehotnením

Pokiaľ máte problémy s otehotnením, vždy poradím v prvom rade urobiť  spermiogram u muža. V prípade, že sa zistí zlá kvalita spermií a ich malé množstvo, skúste v prvom rade prírodnú liečbu, ktorá v tomto prípade pôsobí veľmi dobre.   

Všetkým mužom, bez ohľadu na to, či majú zápal urogenitálneho systému alebo nie, poradím   nasadiť bylinný čaj na obličky  a k tomu užívať tinktúru z pupeňov kapucínky, ktorá ma protizápalový účinok. Tuto kúru užívajte 3 týždne a následne  navrhujem  užívať  bylinu, ktorá preukázateľným spôsobom zlepšuje  kvalitu spermií a tiež ich množstvo a tým je kotvičník zemný.

Účinky kotvičníku zemného

  • stimuluje tvorbu testosterónov u mužov
  • chráni funkciu obličiek a celého močového ústrojenstva
  • zlepšuje funkciu kardiovaskulárneho systému
  • pôsobí proti zápalom, ale i proti zväčšovaniu prostaty
  • je vhodný pre mužov i ženy na podporu pohlavnej túžby 

 

Kotvičník zemný pochádza  z oblasti Ázie a Austrálie. Veľmi dobre sa ho darí pestovať aj  našich podmienkach.

Odporúčam užívať tinktúru z mladých výhonkov kotvičníka zemného  alebo anjelskú kúru Počatie muži, kotvičník je pestovaný v ČR, pretože vykazuje najsilnejšie liečebné účinky. Ku zlepšeniu kvality spermií je nutné kotvičník zemný užívať minimálne 3 mesiace.

Súčasná zvyšujúca sa neplodnosť v sebe skrýva sklamanie nejedného páru, preto je určite vhodné zamyslieť sa nad tým, čo  proti tomu môžeme urobiť už teraz.  Skôr, než bude neskoro.

 

Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?