Objednávky, reklamácie, stav objednávok: 
+421 948 735 472 (po–pia 7:30–15:30)
Október - podporujeme žalúdok a trávenie

Október - podporujeme žalúdok a trávenie

01. január 2022

Jedlo nám prináša nielen základnú nutnú výživu, ale často tiež radosť. Dokáže vyvolať príjemné pocity. V októbri je najviac ohrozený žalúdok. Poradíme vám, ako môžete podporiť jeho funkciu. .,

Úloha žalúdku v našom organizme 

Jedným zo základných orgánov tráviacej sústavy je žalúdok. Žalúdok svojim tvarom pripomína vak a nadväzuje v tráviacej sústave na pažerák. 

Žalúdok zhromažďuje potravu a rozomletú ju trávi pomocou kyseliny chlorovodíkovej a enzýmov. Kyslé prostredie v žalúdku funguje ako ochranný štít pred vniknutím nežiaducich baktérií a iných organizmov.

Zmršťovaním a uvoľňovaním svalov v stene žalúdka sa jeho obsah mieša s tráviacimi šťavami. Vzniká zmes, ktorá sa posúva ďalej do dvanástorníka a tenkého čreva.

Najčastejšie ochorenie 

Jesenné obdobie však často prináša opakujúce sa problémy s tráviacim traktom. Najčastejšie to bývajú žalúdočné vredy a tiež reflux pažeráka.

Reflux pažeráka

Pri refluxe pažeráka postupne dochádza k uvoľneniu dolného zvierača pažeráka, ktorý sa nachádza na prechode medzi žalúdkom a pažerákom. Následkom toho začne prenikať kyslý obsah žalúdka do oblasti pažeráka.

Žalúdočné kyseliny, hlavne kyselina chlorovodíková, postupne poškodzujú sliznicu pažeráka, čo ľudia vnímajú ako pálenie záhy, grganie, pálenie za hrudnou kosťou. V niektorých prípadoch môžu príznaky vypadať ako infarkt myokardu.

Prenikajúce žalúdočné kyseliny tiež často spôsobujú chronický kašeľ, ktorý nereaguje na klasickú liečbu liekmi proti kašľu. V tomto prípade je vždy vhodné zamyslieť sa nad tým, či to nie je kašeľ prieduškový, ale je spôsobený trvalým podráždením pažeráka a hltanu žalúdočnými kyselinami.

Dôvodom vzniku refluxu pažeráka je v prevažnej väčšine nesprávna skladba stravy, hlavne strava obsahujúca veľké množstvo prepálených tukov, korenia, alkoholu a cukru. Častým dôvodom býva i dlhodobý chronický stres. Reflux pažeráka tiež vzniká, pokiaľ dlhodobo jeme jednorazovo veľký objem stravy naraz, a ten potom rozťahuje žalúdok a tlačí na okolité orgány.

Pomáhajú byliny ako puškvorec, čakanka, mäta či slez.

Bylinná liečba z konceptu Serafin: Anjelská kúra - Reflux pažeráka a žalúdok.

Žalúdočné vredy

Žalúdočné vredy sú zápalové ochorenie žalúdku, pri ktorom dochádza k poškodeniu žalúdočnej sliznice pôsobením kyseliny chlorovodíkovej zo žalúdočnej šťavy. Za normálnych okolností je sliznica žalúdku chránená hlavne vrstvou hlienu. Pokiaľ dôjde k poškodeniu ochrannej vrstvy, môže dôjsť k poškodeniu sliznice.

Sliznicu najčastejšie poškodzuje infekcia baktérií Helicobacter pylori. K rozvoju tohto ochorenia ďalej prispieva fajčenie, alkohol, stres a nevhodná strava.

Pomáhajú byliny ako grep, čaga, skorocel.

Bylinná liečba z konceptu Serafin: čaj Žalúdok a dvanástorník, tinktúra Grep (likviduje Helicobakter pylori), kapsuly Aloe C+

Zvoľte si vhodný preparát sami alebo nás kontaktujte. Radi vám odporučíme byliny a huby práve pre vás. poradna@serafinbyliny.sk

Špeciálna bylinná kúra na pálenie záhy, štípanie v krku, opakovaný kašeľ, návrat potravy.
Reflux pažeráka - anjelská kúra
27,15€
Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?