Objednávky, reklamácie, stav objednávok: 
+421 948 735 472 (po–pia 7:30–15:30)
O chorej duši a tele dieťaťa

O chorej duši a tele dieťaťa

01. január 2022

Jeden z najkrajších pohľadov na svet je pohľad na malé dieťa zaujaté hrou. Pozeráte sa naňho, ako sa z neho práve stal automobilový pretekár, policajt, ​​kaderníčka či rozprávková víla. Máte pocit, že v tom okamihu dieťa nevníma nič iné ako svoju hru. Opak je však pravdou!

Malé dieťa má veľmi bystrý mozog a celkové vnímanie. Je ako malý radar. Vníma všetko, čo sa v jeho okolí deje, čo kto hovorí, ako sa správa, aké má pocit, aj keď on sám je práve tým pretekárom či kaderníčkou. Tento hlboký omyl potom vedie nás dospelých k názoru, že malé dieťa predsa nemôže mať žiadne starosti, žiadne stresy. Ono sa predsa len hrá alebo sa učí...

Detská psychika

Deti tejto doby však prežívajú veľké starosti a celkovo žijú v nesmiernom strese, aj keď to tak nevyzerá. Súčasní štyridsiatnici, päťdesiatnici vo svojom detstve mali starosti najmä so školskými známkami, možno v puberte s kamarátmi či prvými láskami. Báli sa čertov a vodníkov, televíziu takmer nepoznali, internet a sociálne siete neexistovali a väčšinu voľného času strávili vonku hrou či športom.

Súčasné deti sú od útleho veku „vláčení“ matkami a otcami po niekoľkých krúžkoch týždenne s vidinou toho, že budú skvelí a úspešní. Už od mala cíti veľký tlak na seba v zmysle nutnosti úspechu, výkonu, vyniknutia.

Síce je trendom to, že s maličkými deťmi mamičky zostávajú pomerne dlho doma, ale máloktorá z týchto mamičiek je pokojná a vyrovnaná. Svoj stres, vnútorné napätie a neurózu prenáša na svojich potomkov už od narodenia. Nehovoriac o tom, keď rodina a vzťahy v nej nefungujú tak ako by mali, keď sa rodičia hádajú, vzájomne sa o deti preťahujú, alebo dôjde k rozvodu.

Viete, že nočné pomočovanie u detí je „plač za rodičov“?

Stalo sa módou s deťmi hovoriť o všetkom otvorene, nič im neskrývať. Tak počuje všetko o covide, o vojne, o ničení planéty a jej možnom zániku, o zdražovaní a riziku chudoby ... Tu potom vzniká otázka, ako veľmi týmto témam rozumie troj, päť, či siedem ročné dieťa. Áno, nerozumie, ale počuje to. Výsledkom potom sú ich hrôzostrašné fantázie, ktoré vznikajú vďaka týmto informáciám, as ktorými oni žijú, aj keď to nedávajú najavo. Nevie to povedať svojmu psychológovi alebo koučovi. Jediné, čo prirodzene vie je ochorieť!

Detská choroba je veľkým krikom dieťaťa:“ bojím sa, už toho mám dosť, toto nechcem, chýba mi láska…“

Realitou je, že posledných pár rokov veľmi pribudlo chorých detí. Sú to väčšinou choroby typu chronická nádcha, bolesti v krku, chronické zápaly priedušiek, chronický kašeľ. Prečo? Základný dôvod už bol napísaný. Za obdobie covidu sa deťom silne znížila imunita a stále to pokračuje. Hlavnou príčinou však nebol covid, ale celkové napätie vyvolané spoločenskými udalosťami, on-line výučbou, nemožnosťou kontaktu s rovesníkmi a nemožnosťou aktívneho pohybu. Toto sa netýka len školských detí, ale aj tých najmenších, ktorí žijú v tomto napätí tiež.

Deti sú barometrom rodiny a spoločnosti

Dajte svojim deťom pocit pokoja, bezpečia a lásky. Dajte im možnosť voľne dýchať, behať v lese medzi stromami, hrať sa a smiať sa. Chráňte ich pred celospoločenskými hypnózami zvanými covid, vojna, kríza tie do detského sveta nepatrí. Hovorte so svojimi deťmi a ak sa niečoho boja, tak im to vysvetlite ich jazykom a ich úrovňou vnímania. Vnímajte svoje deti, nalaďte sa na ich vlnu, oni vedia, čo im robí dobre. Oni sú často múdrejší, než my dospelí!

Byliny pomáhajú

Mamičky majú často obavy dávať svojim deťom nejaký prípravok vyrobený z bylín, liečivých húb alebo minerálov. Stále do kola riešia dávkovanie, spôsoby podávania, celkovú vhodnosť.

 

Oproti tomu tieto rovnaké mamičky väčšinou bez rozmyslu kupujú v lekárňach chemické prípravky a bez žmurknutia oka ich opakovane deťom dávajú s vidinou rýchleho uzdravenia. Pri chronických ochoreniach, kde je základom stres dieťaťa tieto prípravky veľmi nefungujú.

 

Tu je práve vhodná prírodná, bylinná liečba nastavená odborníkom, ktorý má znalosti v oblasti prírodnej liečby. Ruka v ruke s tým však musí ísť úprava stravy, pri ktorej je dôležité vynechať najmä sladkosti a často aj kravské mlieko. Pocit pokoja, bezpečia, lásky a nežné pohladenie mamičky vylieči každú detskú dušu! Na pomoc sa tiež ponáhľa anjelik Serafínček…

Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?