Myóm – choroba tela i duše

Myóm – choroba tela i duše

29. január 2017

Myóm maternice je nezhubný nádor, ktorý vyrastá z maternicovej svaloviny. Myómy môžu byť vnútri maternicovej dutiny, zvonku maternice, alebo priamo v stene.

 Niekedy sa myóm nemusí prejavovať niekoľko rokov, inokedy rastie veľmi rýchlo, vždy záleží na konkrétnej situácii. Najčastejšími príznakmi rastu myómov sú:

·       časté, nutkavé močenie

·       zápaly močového mechúra

·       bolesti v podbrušku

·       silné menštruačné krvácanie

·       bolesti v krížovej oblasti

 

Myóm ako choroba duše

V maternici vzniká nový život. Maternica je symbolom materstva a všetkých špecifík ženskosti, symbolom plodenia, symbolom bezpečia pre počaté dieťa, symbolom zrodenia a tvorivosti. Všetky choroby maternice súvisia priamo so zlyhávaním ženskosti, ženského ega.

 

Myóm môže symbolizovať na telesnej úrovni nenaplnenú túžbu ženského ega po prvom dieťati, alebo ešte po ďalších deťoch. Táto túžba môže byť podvedomá, často neprejavená na úrovni vedomia.

 

Myómy tiež často symbolizujú túžbu po ďalšom predlžovaní ženskosti alebo po „hraní“ fyziologicky mladších, a teda vzrušivejších ženských rolí, hoci čas týchto rolí objektívne pominul, a vývoj ženskosti by sa preto mal uberať už úplne iným smerom. Niektoré ženy sa však odmietajú zmieriť s prirodzeným vyhasínaním primárnych fyziologických funkcií a snažia sa na tomto mieste zachrániť všetko, čo sa dá užívaním hormonálnej liečby, ktorá by mala zastaviť prirodzený vývoj ženského tela a zakonzervovať mladosť. Prirodzeným prijatím fáz ženského vývoja a zrenia môže každá žena predísť rastu myómov a cýst.

 

Myómy poukazujú na niektorý z podvedomých duševných stavov

·       žena smeruje svoju energiu do nepodstatných či nevyhovujúcich aktivít, akými je potrebné nevhodné zamestnanie, kde              musí plniť viac menej mužské funkcie

 ·       žena zabúda sama na seba. Nevenuje sa sebe samej, všetku starostlivosť a starosť venuje deťom (často dospelým), rodine, druhý ľuďom alebo práci

 ·       žena žije v nenaplnenom vzťahu bez lásky a nehy

 ·       žena má podvedomú túžbu po dieťati, často si to však neuvedomuje

 ·       žena má dlho potlačované emócie, ktoré nemôže alebo nevie ventilovať. Tieto emócie sa väčšinou týkajú materstva, partnerstva a sexuálneho života

 

Myóm ako choroba tela

Vplyv vonkajších faktorov na vznik myómov.

Strava je veľmi silným vonkajším faktorom ovplyvňujúcim vznik myómov. Dôležité v tomto ohľade je si uvedomiť základné chyby v stravovaní:

·       nadmerná konzumácia chladných potravín a nápojov (zmrzliny, ľadové nápoje, studené jedlá)

 ·       nadmerná konzumácia kuracieho mäsa z veľkochovov. Hormóny obsiahnuté v potrave, aj v malom množstve majú veľký           vplyv na funkciu celého hormonálneho systému

 ·       nadmerná konzumácia pridaného cukru v potravinách má často za následok celkové prekyslenie organizmu a následný             vznik cýst a myómov.

 ·       dlhodobá konzumácia chemikálií v potrave

 ·       nadmerná konzumácia mlieka a mliečnych výrobkov

 

Ďalšie faktory ovplyvňujúce vznik myómov

·       Hormonálna antikoncepcia

 ·       Antikoncepcia, ktorá zastavuje menštruačné krvácanie

 ·       Časté užívanie liekov proti bolesti

 ·       Dlhodobé užívanie hormonálnych liekov (štítna žľaza, kortikoidy)

 ·       Časté prechladnutie, celkovo pocit chladu na oblasť panvy, kríža a nôh

 

Konvenčná liečba myómov

Pokiaľ myóm nepôsobí problémy, nemá tendenciu k rýchlemu rastu, tak lekár myóm iba pravidelne sleduje. V prípade, že myóm nejaké problémy spôsobuje (veľmi silné krvácanie, uzáver krčka maternice), je často odporúčaná hysterektómia (úplné odstránenie maternice) U bezdetných žien sa lekári snažia odstrániť len myómy samotné, ak je to možné.

Ak myómy nespôsobujú problémy a nemajú tendenciu rýchlo rásť, nie je dôvod na akútnu operáciu. Myómy sú nezhubné!

 Pre veľkú časť žien je strata maternice na emocionálnej úrovni veľmi bolestivá. Mnohé ženy sa často po odstránení maternice cítia, akoby stratili kus seba samej, necítia sa ako plnohodnotné ženy, a so stratou maternice sa dlho vyrovnávajú.

 Po operatívnom vybratí maternice často dochádza k nástupu chronických bolestí chrbtice a dolných končatín, ako aj nepríjemným tlakom v oblasti podbrušku spôsobeným pooperačnými zrastami.

Hysterektómii je možné sa v mnohých prípadoch vyhnúť. Väčšinu myómov je možné liečiť tak, že sa myóm nechá na mieste a pravidelne sa sleduje (každých šesť mesiacov), či sa nezväčšuje. Ako doplnkovú liečbu môže žena zvoliť kombináciu správnej diéty, bylín, cvičení, práce na svojej psychike a zmenách životného postoja.

 

Ako s myómami pracovať

·       Eliminovať vyššie uvedené vonkajšie vplyvy

 ·       Upraviť stravovanie

 ·       Zaradiť do svojho života cvičenia, ktoré harmonizuje prúdenie ženskej energie (hormonálna joga, brušné tance, tao ženy)

 ·       Pracovať na emocionálnom prijatí seba ako ženy a ženskej energie

 

Bylinná liečba

Bylinná liečba je účinná, ale je nutné ju užívať skutočne dlhodobo. U žien vo veku 40 rokov a viac sa väčšinou nepodarí myómy úplne vstrebať, ale zastaví sa ich rast, alebo sa zmenší.

 Liečba je dlhodobá, pripravte sa minimálne na šesť mesiacov. Stojí však za zváženie, či podstupovať chirurgický zákrok so všetkými jeho rizikami, alebo sa zamyslieť nad svojím životom a užívať byliny.

Z konceptu Serafin Vám odporúčame účinnú anjelskú kúru na Myómy a cysty.

 

Zvoľte si vhodný preparát sami alebo nás kontaktujte. Radi vám odporučíme byliny a huby práve pre vás. poradna@serafinbyliny.sk

Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?