Mykózy – nekonečný boj! Skúste prírodnú alternatívu.

Mykózy – nekonečný boj! Skúste prírodnú alternatívu.

17. január 2020

Už zase výtoky! Pripomína vám to niečo? Trpíte chronickými zápalmi, mykózou? Tvrdí vám váš gynekológ, že sa jedná o bežné ochorenie? Nie je to pravda.

 Chronickou kandidózou trpí štvrtina žien. Ide o systémové ochorenie, čo znamená, že je postihnuté celé telo, nielen pohlavné orgány, a tak je potrebné pristupovať aj k liečbe – systémovo.

 Kvasinkové choroby sú pre pacientky síce nepríjemné, ale pre celý organizmus veľmi nebezpečné.

 Kvasinky predstavujú pre telo silnú toxickú látku, ich metabolické odpady spôsobujú celý rad závažných ochorení.

 

Čo spôsobuje vznik kvasiniek v tele

Kvasinka Candida albicans je huba, ktorá bežne žije v našom tele od narodenia. A žije v harmónii s „dobrými“ kvasinkami ako je acidofilus. Avšak rôzne životné situácie spôsobia, že sa premnožia a začne škodiť.

 

Premnoženie kvasiniek spôsobuje mnoho faktorov, ktoré sa často vzájomne kombinujú a môžu vás postihnúť, aj keď sa snažíte dodržiavať zdravý životný štýl.

Antibiotiká - zabíjajú prirodzené a zdravé acidofily a kvasinky majú hneď voľnú pôdu rýchlo sa premnožiť.

Antikoncepcia - vytvára hormonálnu nerovnováhu, a tá pomáha kvasinkám.

Steroidné lieky (hormonálne lieky na alergie) – oslabia imunitný systém a ten potom nestačí zastaviť rast kvasiniek.

Stres – stresové hormóny spôsobujú prekyslenie a tým živnú pôdu pre rast kvasiniek

 

 Zlé zloženie stravy - vedie k porušeniu acidobázickej rovnováhy v tele - kvasinka sa cíti dobre ako v silne kyslom, tak v silne zásaditom prostredí. V kyslom prostredí sa cíti ako šťuka v rybníku. Základom je správny jedálniček s miernou prevahou zásadotvorných potravín.

 

Prečo sú kvasinky také nebezpečné?

Candida albis je v kyslom prostredí rýchla, pohyblivá a rýchlo sa šíri do všetkých miest v tele, aj do tých najvzdialenejších. Naopak v zásaditom prostredí je lenivá, pomalá, nepohyblivá. Rada priľne a vytvára skládky, miesta pre vznik cýst a nádorov.

Candida albis sa usadzuje v črevách a tu tvorí podhubie – povlak na veľkých častiach črevných slizníc. Ten následne bráni vstrebávaniu vitamínov a živín. Nedostatok minerálov potom môže spôsobovať okrem iného padanie vlasov, kazovosť zubov a lámavosť nechtov. Nefunkčnosť čriev potom veľmi oslabuje imunitný systém.

 Je menej známe, že črevá sa podieľajú na tvorbe tzv. hormónov dobrej nálady. Črevo patologicky osídlené kvasinkami má vplyv na vznik pocitov únavy a depresií.

 

Niektoré príznaky premnoženia kvasiniek

Neodolateľná chuť na sladké a pečivo - je spôsobená tým, že kvasinky nutne potrebujú cukor k svojmu životu. Uvoľňujú do tela látku, ktorá spôsobuje neodolateľnú chuť na sladké.

Mierna až obrovská únava – premnožené kvasinky totiž uvoľňujú toxíny, ktoré vyvolajú reakciu imunitného systému a taktiež blokujú tvorbu tzv. hormónov dobrej nálady

Bolesti kĺbov – z kolónií kvasiniek, ktoré žijú aj v kĺboch ​​a ich toxíny dráždia kĺbovú výstelku.

Nadúvanie – z premnožených kvasiniek v čreve.

Svrbenie na konečníku - spôsobujú kvasinky, ktoré sa dostali črevom až ku konečníku.

Zápaly pošvy a prostaty, strata sexuálnej túžby - to býva často prvý impulz pre hľadanie riešení.

Šupinaté ložiská na miešku – niekedy ako jediný pozorovateľný prejav u muža.

Zápach z úst – kvasinky sa usídlili v tráviacom trakte.

 

Príroda vie pomôcť

Liečba kvasinkových ochorení nesmie byť iba lokálna. V tom prípade je neúčinná a ťažkosti sa skôr alebo neskôr dostavia znova. S kvasinkami je nutné bojovať na všetkých frontoch a dostatočne dlho. Používa sa kombinácia bylín, húb aj vitamínov a minerálov.

 

Zvoľte si vhodný preparát sami alebo nás kontaktujte. Radi vám odporučíme byliny a huby práve pre vás. poradna@serafinbyliny.sk

 

Nezabudnite na úpravu stravy

Nižšie uvedené diétne opatrenia je potrebné dodržiavať veľmi dôsledne a byť pri liečbe trpezlivý. Odporúčame ju zaradiť nielen ženám pri boji s kandidózou, ale všetkým, ktorí trpia črevnou plesňou, ktorá sa veľmi často prejavuje ako náhla intolerancia na mlieko či lepok, plesní na nechtoch či koži, ale aj pri opakovaných prechladnutiach či zápaloch močového mechúra. Dĺžka trvania je minimálne 4 týždne, ale aj po tejto dobe je vhodné mať svoj jedálniček pod kontrolou.

 

Vyradením nevhodných potravín z jedálnička docielime elimináciu plesní na zdraviu prospešnú úroveň. Nestačí iba obmedzenie množstva, nutné je striktné vyradenie po dobu minimálne jedného mesiaca.

 

Nevhodné potraviny

1. Cukor – biely, trstinový, med, všetky druhy sirupov (agáve, kukuričný, ryžový…) a produkty, ktoré ho obsahujú (marmeláda, šťava, čokoláda, sušienky, oblátky, cukríky, pudingy, zákusky, sušené ovocie, nutela, sladké nápoje, sušené mlieka Na etikete výrobkov sa vyskytuje cukor, glukózový sirup, fruktóza, glukozo-fruktózový sirup.

 2. Biela múka - rožky, žemle, chlieb, buchty, sušienky ... všetko čo má základ v bielej múke. Môžeme ju nahradiť špaldovou alebo ražnou celozrnnou. Teda múkou, kde nie je vymielané zrno.

 3. Údeniny – salámy, šunky, párky, debrecínky, ale aj údená makrela, aspiky, tlačenky, paštéty.

 4. Alkohol – vrátane nealkoholických verzií pív

 5. Nápoje – s obsahom cukru, energetické nápoje, kravské mlieko. Ďalej potom kvasný ocot a všetky výrobky, ktoré ho obsahujú.

 

Nepodceňujte kvasinkové infekcie! Teraz už viete čo spôsobujú a ako si s nimi poradiť.

Odporúčame Vám z konceptu Serafin anjelskú kúru ma kvasinky alebo anticandid.

Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?