Migréna a prírodná liečba

Migréna a prírodná liečba

10. január 2020

Migréna je charakterizovaná chronickou bolesťou hlavy. 

Migréna a žlčník

V prípade, že bolesť hlavy začína v oblasti spánkov, čela a za očami, jedná sa pravdepodobne o migrénu, ktorú spúšťa žlčník. Ja tomu hovorím "migréna z vystresovaného žlčníka". Môže ju vyvolať aj jedlo, ktoré vám podráža žlčník a žlčovody. Trošku zavádzajúce môže byť to, že nemusíte mať typické tráviace ťažkosti spojené so žlčníkom, ale napriek tomu môže byť tento orgán dysfunkčný a vyvolávať migrény.Ak trpíte týmto typom migrény a vždy si vezmete nejaké chemické analgetikum (ružovú pilulku proti bolesti), tak sa dostávate do začarovaného kruhu, pretože tieto lieky pôsobia negatívne na pečeň a žlčník. Takže výsledkom síce je zmiernenie bolesti, ale opäť zhoršenie stavu žlčníka a postupne častejšie a ťažšie migrény.

V prvom rade sa pokúste zo svojho života čo najviac odstrániť chemikálie pôsobiace negatívne na pečeň (lieky vrátane antikoncepcie, jedy z potravy, alkohol, sladké pečivo a sladké nápoje). Ďalej skúste eliminovať váš životný stres.

Existuje veľa relaxačných cvičení, veľmi dobre fungujú relaxačné dychové cviky z jogy, ktorými uvoľníte bránicu a vnútorné orgány.Ďalším krokom je stimulácia akupunktúrnych bodov žlčníka, ktorú by vám mal ukázať odborník. Existuje však univerzálny tzv. C bod, ktorý sa nachádza 3 prsty pod pupkom 30 ° vľavo. Tento bod pôsobí preventívne, ale dokáže významne znížiť bolesť hlavy. Stláčate 10-15x.

Ďalším krokom je bylinná liečba. Odporúčam nasadiť nasledujúcu kúru: striedať po dni čaju Bole-hlav a Žlčník, a k tomu denne užívať tinktúru Rimbaba a Horčík B6. Kúra by sa mala užívať minimálne 6 týždňov. Väčšina klientov mi popisuje zásadnú úľavu už po týždni užívania. Priebeh migrény býva znesiteľnejší tak, že si nemusia brať chemické lieky a časový úsek medzi jednotlivými migrénami sa predlžuje.

Migréna a močový mechúr

V prípade, že bolesť hlavy začína v oblasti temena a tyla, jedná sa spravidla o problém s močovým mechúrom, alebo s krčnou chrbticou, ktorá súvisí s akupunktúrne dráhou močového mechúra. V tomto prípade platí rovnaké odporúčania ako u prvého typu migrény, ale k tomu je potrebné si strážiť príjem tekutín, "neprechladnúť na močový mechúr" a zaradiť kvalitnú masáž na uvoľnenie krčnej chrbtice. Niekedy býva tento typ migrény signálom o vyčerpaných obličkách.

Odporúčam nasadiť nasledujúce liečbu: striedať po dni čaju Bole-hlav, Močový mechúr, a k tomu denne užívať tinktúru Rimbaba a Horčík B6Hormonálne zmeny Nakoniec sa zmienim o treťom type migrény, ktorý súvisí s hormonálnymi zmenami u žien (pred menštruáciou a niekedy pri ovulácii). Aj tento typ migrény sa dá veľmi dobre zvládnuť prírodne, a to užívaním prípravkov práve v krízovom období: striedať po dni čaju Bole-hlav a Ženský, a k tomu denne užívať tinktúru z púčikov Púpalka, Horčík B6.

Máme pre Vás aj anjelskú kúru na migrénu.

Či už vás trápi akýkoľvek typ migrény, vyskúšajte uvedené rady a lieky nahraďte bylinnými prípravkami. Uvidíte, že to funguje

Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?