Objednávky, reklamácie, stav objednávok: 
+421 948 735 472 (po–pia 7:30–15:30)
Liečivé huby a detská imunita

Liečivé huby a detská imunita

26. august 2023

Častými zdravotnými neduhmi detí malých, predškolských, ale aj školských býva kašeľ, nádcha, laryngitídy alebo časté zápaly horných dýchacích ciest. Deti potom užívajú antibiotiká, a to väčšinou opakovane. Tento opakujúci sa cyklus chorôb a antibiotík často býva dlhodobý a rodičia sa po určitej dobe snažia nájsť z neho cestu von aj inou liečbou, ako sú antibiotiká.

Na vine môžu byť aj alergie

Všetky deti sa počas svojho života stretávajú s nemalým zástupom potenciálnych alergénov, či už v strave ako je lepok, laktóza alebo kazeín kravského mlieka, sója, kukurica. V okolitom prostredí to potom sú rôzne roztoče, srsť zvierat alebo peľ a prach.

Alergia je neadekvátna reakcia imunitného systému. Z pohľadu alternatívnej medicíny existuje alergia len jedna, a to na úrovni pečene, čriev a následne imunitného systému. Následne sa menia alergény, na ktoré telo reaguje, a s tým aj alergické prejavy.

U detí v útlom veku sa alergia najčastejšie vyskytuje najmä vplyvom zlého črevného mikrobiómu. Býva to u detí, ktoré sa narodili cisárskym rezom alebo pri ich pôrode nastala nejaká komplikácia. Ďalším vplyvom potom býva strava. Podávanie nevhodného pečiva v útlom veku, kravské mlieko, sladkosti, farbivá a konzervanty v jedle. To všetko zaťažuje pečeň, črevá a celý imunitný systém. Veľkou nádejou v liečbe potom bývajú byliny a huby.

 

Môžu deti prírodné huby?

Prírodná liečba je u detí veľmi účinná. Kombinácia bylín, vitamínov, minerálov a prírodných húb vie aj z chronicky chorého dieťaťa urobiť dieťa zdravé a radostné. Nezabúdajme pri liečbe upraviť stravu a dbať aj na psychiku dieťaťa.

Rozhodne nie je nutné sa bylinnej liečby a liečby hubami obávať. Tento typ liečby má v našej histórii hlboké korene. Ani byliny ani huby nemajú žiadne ďalšie vedľajšie účinky. V zásade sa nimi nemôžeme predávkovať, a na ľudské telo pôsobí komplexne. Ich pôsobenie je také, že stimulujú prirodzené liečebné schopnosti organizmu. Pôsobí celostne a veľmi účinne.

Nie je nutné hľadať množstvo účinnej látky. Toto je v bylinnej liečbe slepá cesta. Žiadna bylina ani huba nepôsobia jednou alebo dvoma extrahovanými účinnými látkami ako chemické lieky, a preto sa nemusíme báť predávkovania. Byliny aj huby obsahujú komplex látok, ktoré sa vzájomne dopĺňajú a podporujú prirodzenú inteligenciu organizmu, imunitného systému a ďalších orgánov, aby telo došlo samo do fázy zdravia.

Liečivé huby rastú aj v našich lesoch. Môžeme tu nájsť Hericium, Lesklokôrovku, Judášovo ucho alebo Plamienku, mnohé z nich však rastú v iných oblastiach a krajinách. Pôsobenie liečivých húb je mimoriadne a už roky je predmetom výskumov na liečbu chorôb spojených s poruchami imunity, ale aj cukrovky, Parkinsonovej choroby a ďalších.

Huby dokážu prirodzeným spôsobom modulovať a vyživovať náš imunitný systém, vedia veľmi účinne likvidovať interbunkové parazity (chlamýdie, borélie), ďalšie vírusy a baktérie. Obsahujú celý rad zaujímavých látok, vitamínov, minerálov a stopových prvkov.

Dôležité je vedieť, že betaglukány sú v hubách schované za tzv. chitínovou stenou. Na jej rozrušenie naše telo nemá vhodné enzýmy. Preto doplnky stravy, ktoré obsahujú iba namletú sušenú hubu nebývajú toľko účinné a vo väčších dávkach môžu spôsobiť pocity „ťažoby“ v žalúdku. Vhodné je teda používať extrakt z húb, a to buď vo forme tinktúry alebo vo forme prášku nadávkovaného do kapsúl. Kapsulu je možné následne otvoriť, hubový extrakt v prášku vysypať do malého množstva vody a vypiť.

Nebojte sa teda prírodných húb. Sú veľmi účinné! Často sa podávajú spoločne dva alebo tri druhy a aj v kombinácii s bylinami a tiež s vitamínom C, a to v prírodnej forme. Huby „nemajú rady“ chemický vitamín C vo forme kyseliny askorbovej. Ich účinok podporuje najmä extrakt z ovocia Camu Camu alebo z Aceroly.

A o akých hubách hovoríme?

Reishi - podporuje celkovú imunitu. Má významný vplyv na pečeň a používa sa pri liečbe alergií a ekzémov. 

Coriolus – huba, ktorá zo strany zodpovedných úradov zažíva najviac „ústrkov“. Jej účinok je však famózny. Pôsobí na vírusy, baktérie aj parazity. Poradí si s chronickými chorobami a celkovo podporuje imunitný systém. 

Hericium – významne upokojuje nervový systém a tráviaci trakt, ktorý je zaťažený stresom. Tlmí prejavy refluxu pažeráka a celkovo podporuje imunitu. 

Agaricus – huba s významným pôsobením v oblasti horných dýchacích ciest a pľúc. A ako všetky huby silný hráč v oblasti imunity. 

Čaga – silný „bitkár“ s baktériami. Vie si poradiť s nebývalou silou a rýchlosťou so všetkými nechcenými mikroorganizmami. Zároveň hoja zápaly žalúdka a čriev. Presné účinky nájdete tu

Cordyceps – podporuje naše obličky a močový mechúr. Celkovo zvyšuje našu životnú Čchi, takže je vhodná pri únave. Pozor, vedia malým nezbedníkom dodať veľa energie! 

Polyporus – prírodná huba, ktorá posilňuje imunitu, pôsobí veľmi silno v oblasti lymfatického systému as ním spojených krčných mandlí. Vie si poradiť s rôznymi baktériami. 

Môj tip

prevencia u detí do 6 rokov – Serafínkov detský sirup. Obsahuje skvelé liečivé huby v kombinácii s bylinami vitamínmi a minerálmi

prevencia u detí nad 6 rokov – IMUNOfungín BIO. Obsahuje extrakt z Čagy sibírskej v kombinácii s bylinami.

Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?