Objednávky, reklamácie, stav objednávok: 
+421 948 735 472 (po–pia 7:30–15:30)
Júl - chráňte svoje cievy

Júl - chráňte svoje cievy

30. január 2022

Čínsky pentagram presne odráža prírodu a vesmír vo vnútri nás - nášho tela. Júl je krásne letné obdobie plné kúpania, prechádzok v prírode a dovolenkových aktivít. Ale práve horúce počasie najviac ohrozuje náš krvný obeh.

Do krvného obehu patrí sústava žíl a tepien, srdce, ale aj pečeň, kde dochádza k predávaniu živín z potravy do krvi. Krv potom pre telo zaisťuje výživu, kyslík a odvádza z tela von splodiny. 

Pre správnu prácu krvného obehu je potrebné mať dobre priechodné a tiež pružné cievy. Ak cievy strácajú svoju pružnosť, vzniká jedno z najčastejších ochorení krvného obehu, a to sú kŕčové žily. 

Ako vznikajú kŕčové žily 

Najčastejšou príčinou je oslabená cievna stena v oblasti dolných končatín, kde sa hromadí krv, rozširuje cievu a v nej potom vznikajú rôzne vydutiny. Cievne stena je zložená z veľkého množstva stavebných látok, medzi ktoré patrí tiež vápnik a iné zásadité minerály. 

Ak je naše telo stabilne atakované kyslými produktami, musí ich stále neutralizovať, používa na túto reakciu vápnik a zásadité látky z cievnej steny, a tým dochádza k jej oslabovaniu. 

Komplikáciou u kŕčových žíl môže byť ich zápal, prípadne i vred predkolenia/ bercový vred. U ľudí s kŕčovými žilami vzniká tiež veľké nebezpečenstvo trombózy a embólie. 

Kŕčové žily nemusia byť nutne len povrchové. K oslabeniu cievnej steny môže dochádzať aj u hlbokých žíl, čo býva nebezpečnejšie, pretože o tom často nevieme. 

Dbajme v období horúceho leta o svoj krvný obeh bez ohľadu na to, či máme viditeľné ťažkosti alebo nie. 

Odporúčame Vám anjelskú kúru Žily, lymfa.

Špeciálna bylinná kúra na opuchy, ťažké nohy, studené končatiny, pamäť, koncentráciu.
Žily, lymfa - anjelská kúra
30,04€
Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?