Júl - chráňte svoje cievy

Júl - chráňte svoje cievy

30. január 2022

Čínsky pentagram presne odráža prírodu a vesmír vo vnútri nás - nášho tela. Júl je krásne letné obdobie plné kúpania, prechádzok v prírode a dovolenkových aktivít. Ale práve horúce počasie najviac ohrozuje náš krvný obeh.

Do krvného obehu patrí sústava žíl a tepien, srdce, ale aj pečeň, kde dochádza k predávaniu živín z potravy do krvi. Krv potom pre telo zaisťuje výživu, kyslík a odvádza z tela von splodiny. 

Pre správnu prácu krvného obehu je potrebné mať dobre priechodné a tiež pružné cievy. Ak cievy strácajú svoju pružnosť, vzniká jedno z najčastejších ochorení krvného obehu, a to sú kŕčové žily. 

Ako vznikajú kŕčové žily 

Najčastejšou príčinou je oslabená cievna stena v oblasti dolných končatín, kde sa hromadí krv, rozširuje cievu a v nej potom vznikajú rôzne vydutiny. Cievne stena je zložená z veľkého množstva stavebných látok, medzi ktoré patrí tiež vápnik a iné zásadité minerály. 

Ak je naše telo stabilne atakované kyslými produktami, musí ich stále neutralizovať, používa na túto reakciu vápnik a zásadité látky z cievnej steny, a tým dochádza k jej oslabovaniu. 

Komplikáciou u kŕčových žíl môže byť ich zápal, prípadne i vred predkolenia/ bercový vred. U ľudí s kŕčovými žilami vzniká tiež veľké nebezpečenstvo trombózy a embólie. 

Kŕčové žily nemusia byť nutne len povrchové. K oslabeniu cievnej steny môže dochádzať aj u hlbokých žíl, čo býva nebezpečnejšie, pretože o tom často nevieme. 

Dbajme v období horúceho leta o svoj krvný obeh bez ohľadu na to, či máme viditeľné ťažkosti alebo nie. 

Odporúčame Vám anjelskú kúru Žily, lymfa.

Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?