Objednávky, reklamácie, stav objednávok: 
+421 948 735 472 (po–pia 7:30–15:30)
Čo to je Irisdiagnostika

Čo to je Irisdiagnostika

21. január 2021

Diagnostika z očnej dúhovky alebo irisdiagnostika spočíva v diagnostikovaní celkového zdravotného stavu človeka pomocou určitých farieb, znamienok a bodiek, ktoré sa nachádzajú v očnej dúhovke. Irisdiagnostika je úplne ekzaktná metóda, ktorá je v zahraničí bežne používaná holistickými lekármi a ako odbor sa študuje na inštitútoch, ktoré vychovávajú holistických lekárov.

Z čoho vychádza?

Irisdiagnostika vychádza z rovnakého tvrdenia ako iné prírodné metódy diagnostiky. A to, že na všetkých okrajových častiach tela sa zobrazuje systémovo celý človek. Napríklad na chodidlách nohy je možné nájsť reflexné body všetkých orgánov, rovnako ako na dlaniach, na uchu a tiež v oku.

  Dôležité je poznať, aká časť očnej dúhovky patrí ktorému orgánu v tele. Pri vykonávaní irisdiagnostiky sa z týchto väzieb čerpá, aby bolo možné z konkrétnych vlastností dúhovky určiť, aký orgán nepracuje správne alebo je momentálne oslabený.

 Irisdiagnostika poskytuje človeku celkový obraz jeho tela. Na to využíva pravidlá orgánového pentagramu. Ten vychádza z predpokladu, že žiadny orgán v tele nefunguje samostatne, ale vždy súvisí s iným orgánom. A dohromady tak všetky orgány tvoria jeden celok, naše telo.

 Rovnako ako väčšina ďalších alternatívnych metód, tak aj táto bola vyvinutá najmä ako preventívna. To znamená, že dysfunkcia orgánu sa dá v oku vyčítať ešte skôr, než má klient preukázateľné problémy s daným orgánom.

 

Ako to funguje?

Oči sa vyfotia špeciálnym fotoaparátom, ktorý ich dokáže v počítačovom programe zväčšiť. Následne terapeut odčíta zmeny najmä na dúhovke. Pri odčítaní stavu dúhovky a jej okolia dávame vždy dohromady všetky súvislosti.

 

Pre správnu diagnostiku nestačí iba vidieť miesta v dúhovke. Potrebujeme mať veľmi dobré znalosti anatómie a fyziológie človeka. Potrebujeme poznať princípy vzájomného ovplyvňovania orgánov medzi sebou podľa tradičnej čínskej medicíny, musíme poznať funkcie meridiánov a všetkého čo s tým súvisí.

 

Tiež pre našu prácu je potrebná znalosť ochorení ako takých, ich vznik a liečba aj z pohľadu klasickej medicíny. Tiež je nutné mať základné znalosti z oblasti fyzioterapie, dietológie a psychológie. Bez znalostí bežne používaných liekov, ktoré sú na trhu, nemôžeme kvalitne pracovať.

 Len tak je možné spoločne s klientom vytvoriť celkový obraz jeho zdravotného stavu a dať mu zodpovedajúcu prírodnú liečbu. Irisdiagnostika sama osobe bez vyššie uvedených znalostí je len obraz dúhovky. Až s týmito znalosťami môžete s obrazom dúhovky efektívne pracovať.

 

Čo potom?

Na základe všetkých skutočností terapeut navrhne liečbu, ktorá je vždy súhrnom čajov, prírodných kapsúl a tinktúr. Túto kúru s ďalšími úpravami životného štýlu, ktoré odporučí terapeut klient užíva určitý čas a potom sa môže dostaviť na kontrolu.

 

Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?