Objednávky, reklamácie, stav objednávok: 
+421 948 735 472 (po–pia 7:30–15:30)
Čo prezradí tvár o našom zdraví

Čo prezradí tvár o našom zdraví

30. január 2015

Tvár je veľmi silne vypovedajúcim miestom nášho zdravia rovnako ako napríklad plochy nôh, oči alebo ušnice. Prejdime si spoločne jeho miesta.

 Našou tvárou prechádza celý rad akupunktúrnych dráh a je tu umiestnené veľké množstvo reflexných bodov. Každý z nich patrí nejakému hlavnému orgánu v našom tele.

 Prezrite si starostlivo svoju tvár

Nachádzate na stále rovnakých miestach vašej tváre začervenanie, pupienky, afty alebo zápalové kožné ložiská? Môže to byť spôsobené práve chronickou dysfunkciou niektorého z vašich vnútorných orgánov.

 Zápalové procesy prebiehajúce v tomto orgáne sa následne začnú manifestovať práve na výstupných miestach niektorého z reflexných bodov či akupunktúrnych dráh.

 Pozrime sa bližšie

 1. oblasť spánkov a čela = ŽLČNÍK

Akupunktúrna dráha žlčníka je jednou z najzložitejších a okrem iného prechádza oblasťou za ušami cez spánkovú oblasť a tiež čelo. Pokiaľ trpíme chronickým zápalom žlčníka, manifestuje sa nám tento zdravotný problém práve v popísanej lokalite.

 Chronický zápal žlčníka nemusí nutne znamenať žlčníkové záchvaty, ale pre organizmus to je istá dysfunkcia, ktorá nám môže spôsobovať nadúvanie, grganie a nepravidelné vyprázdňovanie. Žlčník si môžeme podráždiť zlou skladbou stravy, najmä pokiaľ obsahuje veľké množstvo kombinácie bielej múky a cukru a tiež prepálených tukov. Na žlčník má však aj vplyv dlhodobý chronický stres.

 Všetky chronické kožné problémy v oblasti spánkov a čela súvisia so žlčníkom. Pri liečbe preto volíme nie len čaj Koža, ale tiež čaj Žlčník. K tomu vhodné doplniť minerály odkyslenie a tinktúru z Pestreca. Úprava stravy je nedeliteľnou súčasťou liečby.

2. oblasť kútikov úst = ŽALUDOK

Práve okolo kútikov úst prechádza akupunktúrna dráha žalúdka. Pokiaľ trpíme problémami so žalúdkom, máme chronické prekyslenie žalúdka. Vnútorné prostredie v tomto orgáne nie je celkovo v poriadku, tak sa nám zvýši výskyt rôznych druhov vírusov a baktérií, ktoré sa veľmi často manifestujú práve v mieste našich ústnych kútikov. Veľmi rady sa tu usadzujú aj plesne, ktoré máme v zažívacom trakte.

 Pri liečbe týchto kožných ochorení musíme vždy dbať na úpravu kyselín a zásad v oblasti žalúdka a užívať prípravky pôsobiace na vírusy a baktérie, radi sa tu množia. Pomôže nám k tomu úprava stravy a tiež byliny ako čaj Koža a Žalúdok + na Helicobakter pylori odporúčame tinktúru Grep - a grepovou tinktúrou sa môžu potierať aj vonkajšie defekty ako aj afty.

 3. oblasť tvárí a lícnych kostí = TENKÉ STREVO

Akupunktúrna dráha tenkého čreva prechádza práve okolo našich lícnych kostí, cez tvár a krk. Zdravé črevo je základ imunity. Pokiaľ sa nám v tele vytvára chronický zápal črevnej sliznice, narušujeme si celkový imunitný systém. Následne môžeme trpieť tráviacimi problémami, chronickými nádchami, alergiami, chronickou únavou, ale aj zápalovým akné, ktoré sa veľmi ťažko liečia.

 Často dochádza k spojeniu zlej funkcie žlčníka a následne chronického zápalu tenkého čreva. Tento stav je spôsobený zlým dávkovaním žlče do tenkého čreva a následne nedostatočným trávením stravy. Tá následne kvasí v črevách a spôsobuje chronické zápaly. Veľmi účinnou bylinou proti kvaseniu a zápalu v čreve je čaj Odkyslenie, Imunofungin a tinktúra Orech.

 

4. oblasť koreňa nosa = HRUBÉ ČREVO

Oblasť koreňa nosa a tiež dolnej čeľuste patrí akupunktúrnej dráhe hrubého čreva. Problémy s hrubým črevom, zlé vyprázdňovanie, divertikulóza čriev, zápaly črevnej sliznice – to všetko sa následne môže odrážať na koži práve v tejto oblasti. Pri liečbe musíme v prvom rade dbať na správnu vyváženú stravu s dostatočným množstvom vlákniny. Pomôžu vám čaje Koža a Hrubé črevo + tinktúra Cesnak medvedí, ktorý dezinfikuje tráviaci trakt.

 Našli ste kožné defekty na viacerých miestach? Je to pravdepodobné, pretože naše telo a naše orgány nefungujú oddelene, ale spoločne. Začnite s liečbou jedného a ostatní sa potom postupne tiež upravia. Počúvajte signály vášho tela a pomôžte mu bylinami a zmenou stravovacích návykov!

 
 
Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?