Objednávky, reklamácie, stav objednávok: 
+421 948 735 472 (po–pia 7:30–15:30)
Chronické zápaly močového mechúra. Byliny pomáhajú!

Chronické zápaly močového mechúra. Byliny pomáhajú!

24. január 2021

Zápaly močového mechúra a močových ciest sú veľmi častým zdravotným problémom, ktorý však nemusí súvisieť len s močovým mechúrom. Zaujímavé je, že tento problém sa týka 50x častejšie žien ako mužov. Ako mu môžete predísť?

Akútny zápal

Akútny zápal vzniká väčšinou prechladnutím a nie je tak ťažké ho zvládnuť bylinnou liečbou. Typickým prejavom je časté a bolestivé močenie, pálenie, rezanie. Farba moču je zakalená, niekedy až s prímesou krvi.

 Čo vám pomôže

Dôležité je zostať v pokoji a teple, piť bylinné čaje určené na tento typ problému a zápal doliečiť.

Ak by sa však objavila horúčka sprevádzaná triaškou alebo zvracaním, je to veľmi vážne, pretože infekcia zasiahla obličky a je treba bezodkladne vyhľadať lekára.

Náš tip

Naplňte plátenné vrecko sušenou vňaťou prasličky roľnej, uzavrite ho a dajte na pár minút na plech do rúry ohriať. Príjemne teplé vrecko priložte na podbruško a nechajte pôsobiť. Bolesť pomaly ustúpi.

 Chronický zápal

Ťažšia situácia je pri chronických, často sa opakujúcich zápaloch. V tomto prípade je veľmi dôležité dôkladné vyšetrenie u lekára, a to nielen močového mechúra, ale aj obličiek. Vyšetrenie by mala odhaliť príčinu chronického zápalu.

 Z praxe vychádza veľmi zaujímavá skúsenosť, že chronický zápal močového mechúra a močových ciest je vo veľmi malom percente spôsobený poškodením alebo zmenou niektorého z orgánov močovej sústavy. V oveľa väčšom percente je príčinou opakovaná zlá liečba prvotného, ​​akútneho zápalu.

 Zápal a antibiotiká

Zápaly močových ciest sú častejšie u žien ako u mužov a až 90 % z nich je spôsobených baktériou E.coli. Štandardnou liečbou je užívanie antibiotík niekoľko dní, ale práve bakteriálna rezistencia na antibiotiká sa podľa odborníkov stáva vážnym problémom.

Bohužiaľ prax v súčasnej klasickej medicíne býva taká, že lekár bez predchádzajúceho riadneho vyšetrenia nasadí antibiotiká, a keď nepomôžu, tak ďalšie, pričom sa táto situácia môže opakovať aj niekoľko mesiacov.

Liečba bez presného určenia baktérie, ktorá infekciu spôsobuje, a jej citlivosti na konkrétne antibiotikum je pre organizmus veľmi zaťažujúca a často vedie práve k chronickosti zápalov.

Baktérie si postupne vytvárajú rezistenciu na antibiotiká a výsledkom býva chronický zápal, ktorý vlastne nemožno úplne vyliečiť. Podávanie antibiotík bez predchádzajúceho riadneho vyšetrenia, kultivácie moču a v prípadoch, kde to nie je nutné, spôsobuje, že liečba postupne prestáva byť účinná.

Viac o baktériách, na ktoré nezaberajú antibiotiká sa dočítate aj tu v našom článku v magazíne.

 Antibiotiká a črevá

Užívanie antibiotík môže nášmu organizmu pri niektorých typoch ochorení veľmi pomôcť, ale zároveň ho zaťažuje svojimi vedľajšími účinkami. Jedným z nich je negatívne pôsobenie na črevnú mikroflóru. Pri neopatrnom a častom užití sa úplne naruší prirodzená mikroflóra v črevách a tiež dochádza k narušeniu črevnej sliznice ako takej (syndróm zvýšenej priepustnosti čriev) Dôkazom je práve častý výskyt baktérie E.coli v moči.

Viac o črevách a ich rizikách sa dočítate tu.

 Náš tip

Pri užívaní antibiotík súčasne užívajte prírodné prebiotiká. Ide o polysacharidy, ktoré sa vyskytujú v koreňoch niektorých bylín, a to najmä puškvorca alebo čakanky.

Baktéria E. coli

E. coli je baktéria, ktorá sa zvyčajne vyskytuje v našom zažívacom trakte, v črevách. Za týchto okolností je to pre nás prospešná a vlastne sa dá povedať aj nevyhnutná baktéria, ktorá má na starosti, aby v črevách nedošlo k premnoženiu nebezpečných baktérií.

Avšak pri infekcii sa tieto baktérie do močového mechúra dostanú proti prúdu moču cez močovú trubicu, čo môže byť zhoršené aj tým, pokiaľ nepijeme dostatočné množstvo tekutín a nedochádza k prepláchnutiu močových ciest. V tom prípade dochádza k tomu, že baktérie sa tu usadia a množia sa. Ďalšou cestou prieniku baktérií je črevná sliznica.

Podľa posledných prieskumov holandských vedcov, dlhodobé narušovanie črevnej sliznice nekvalitnou stravou a najmä lieky vrátane antibiotík má za následok, že sa črevná stena po určitej dobe stane viac poréznou a vzniká tým syndróm zvýšenej priepustnosti čreva (Leaky Gut).

Do tela začnú cez črevnú stenu prenikať baktérie, vírusy, nestrávené častice potravín a toxické odpadové látky. Dostanú sa do krvného obehu, a týmto spôsobom potom do ktoréhokoľvek systému v tele. Imunitný systém vyhlási poplach. Výsledkom je zápal v rôznych častiach tela, čo vedie k širokému spektru príznakov – nádcha, kožné vyrážky, alergie, bolesti kĺbov, tráviace problémy, chronické zápaly močového ústrojenstva a v oblasti gynekológie.

Čo s tým?

Liečba chronických zápalov močového mechúra, ktoré boli opakovane riešené antibiotikami, nie je jednoduchá. Vyžaduje trpezlivosť, disciplínu v životnom štýle, pravidelné užívanie prípravkov a neprijímanie antibiotík, pokiaľ je to možné.

 ·       Dôležité je upraviť stravu tak, aby obsahovala čo najmenej sladkých pokrmov, a taktiež obmedziť príjem lepku a všetkých           zložiek potravy, ktoré zaťažujú črevá.

·       Pitný režim by mal byť dostatočný. Mal by obsahovať najmä vodu a bylinné čaje.

·       Sladké, studené a alkoholické nápoje vhodné nie sú.

·       Dlhodobé a pravidelné užívanie liekov na bolesť, antikoncepcie alebo iných medikamentov môže mať aj negatívny vplyv            na ochorenie močového mechúra.

·       Návštevy verejných bazénov, sáun a iných podobných zariadení nie sú vhodné.

·       Časté striedanie sexuálnych partnerov zhoršuje zápaly močového mechúra.

Bylinná liečba pomôže

Bylinná liečba pri dodržaní predchádzajúcich zásad je veľmi účinná. Nasaďte ju už pri prvých, malých príznakoch zápalu a dodržujte ju dostatočne dlhú dobu.

Zvoľte si vhodný preparát sami alebo nás kontaktujte. Radi vám odporučíme byliny a huby práve pre vás. poradna@serafinbyliny.sk

 Zápal močového mechúra nie je neprekonateľný problém. Riešenie má a vy ho už poznáte!

Na chronické zápaly Vám odporúčame našu anjelskú kúru Močový mechúr.

 

Špeciálna bylinná kúra na akútny, opakovaný zápal močového mechúra, nutkanie na močenie, bolesti podbruška.
Močový mechúr - anjelská kúra
44,06€
Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?