Objednávky, reklamácie, stav objednávok: 
+421 948 735 472 (po–pia 7:30–15:30)
Boľavé žily a komonica

Boľavé žily a komonica

05. január 2022

Boľavé, opuchnuté nohy, pocit ťažkých alebo naopak nepokojných nôh. To býva častý problém najmä ženskej časti populácie. S teplým počasím sa potom tieto problémy značne zhoršujú. Príčinou sú väčšinou kŕčové žily a s tým spojená nedostatočná funkcia celého cievneho a lymfatického systému. 

Kŕčové žily môžu byť dlhú dobu len kozmetickým problémom, často s nenápadnými prejavmi, ako je zvýšený pocit napätia v dolných končatinách alebo občasné opuchy. Pokiaľ o svoje telo a svoje cievy nestaráme, môžu prejsť do ďaleko závažnejších ťažkostí. Komplikáciou neliečených kŕčových žíl bývajú opuchy, zmeny farby kože, zápal žíl, vred predkolenia alebo aj trombóza.

Ako kŕčové žily vznikajú

Kŕčové žily vznikajú vplyvom celého radu faktorov odvíjajúcich sa od životného štýlu. Dlhé státie alebo naopak sedenie, nadváha, nadmerné športové zaťaženie, hormonálna antikoncepcia či iné hormonálne lieky. Jedným z dôležitých faktorov pôsobiacich na vznik kŕčových žíl je celkové vnútorné prostredie tela ovplyvnené stravou. Pokiaľ telo stále prekonáva chronické prekyslenie, tak vznik kŕčových žíl je jedným z dôsledkov. 

Úloha pokožky

Ak chceme predísť tomuto nepríjemnému ochoreniu, ktoré sa nás limituje esteticky aj v rade aktivít, potom je nutné dodržiavať nielen niektoré zdravotné praktiky, ale dôsledne sa starať o zdravie pokožky na postihnutých miestach a o žilové steny pod pokožkou. Chradnúca pokožka neposkytuje rozširujúcim sa žilám dostatočnú podporu a tak sa ochorenie urýchľuje. Na zachovanie kvality pokožky a zmiernenie progresie ochorenia, je potrebné denne aplikovať prírodné prípravky s obsahom látok, ktoré pokožku vyživujú a regenerujú, a látok na posilnenie pružnosti žilovej steny. Veľmi účinná je masť Ruticelit s obsahom celého radu liečivých bylín a éterických olejov. Pružnosť a kvalitu kože môžeme zlepšiť aj užívaním prírodných vitamínov a minerálov. Dôležitý je najmä betakarotén, vitamín E a zinok. 

Byliny na žily a lymfu

Kŕčové žily, zápal žíl, žilové opuchy či vredy predkolenia je potrebné liečiť aj vnútorne. Teda užívať byliny, vitamíny a minerály, ktoré pôsobia na spevnenie cievnej steny a proti jej zápalu. Medzi také byliny patrí pagaštan, pohánka, kôra z vŕby a tiež komonica. 

Komonica lekárska

Komonica, čiže kader svätého Jána má aj celý rad ďalších ľudových názvov ako konský ďatelina, medový ďatelina, včelia bylina, kamenár. Mala by sa zbierať na svätého Jána, keď jej liečivá sila je najväčšia. Najviac účinných látok obsahuje celá horná časť žlto kvitnúce lodyhy. Jednou z najzaujímavejších látok prítomných v komonici je kumarín, ktorý významne znižuje zrážanlivosť krvi. Práve výskum komonice viedol k vynálezu lieku warfarín, ktorý sa dnes používa ako silný liek na riedenie krvi najmä u ľudí po trombózach, srdcových ochoreniach či zápaloch žíl. Sušená vňať komonice lekárskej sa v prírodnej liečbe používa najmä pri liečbe kŕčových žíl, zápalov žíl, lymfatických a žilových opuchov, hemoroidov alebo u osôb trpiacich poruchami krvnej zrážanlivosti. 

Ako ďalšie účinky je uvádzané pôsobenie na kašeľ, astmu, proti črevným a žalúdočným kŕčom, pri bolestiach hlavy či reumatizme. Bylina sama nie je chuťovo veľmi dobrá, preto je vhodné ju miešať spoločne s ďalšími bylinami do liečivých čajov. Základnou kontraindikáciou pri jej užívaní je súčasné užívanie lieku Warfarin alebo Heparin. V tomto prípade môže dôjsť k veľkému nariedeniu krvi a prípadnému vnútornému krvácaniu. Komonicu by tiež nemali užívať malé deti a tehotné ženy. Zaujímavosťou je, že komonica zavesená vo dverách či okne dokáže svojou vôňou odpudzovať hmyz a vložená do skrine či matracov odpudzuje mole.  

Tipy:

Kŕčové žily: pite čaj Žily a k tomu užívajte tinktúru z púčikov Pagaštan a kapsuly Multiserafin. Zvonka potom masť Ruticelit 

Kŕčové žily a opuchy: striedajte po dni čaje Žily a Lymfa na to užívajte tinktúru z púčikov Pagaštan a kapsuly Multiserafin. Zvonka potom masť Ruticelit 

Nechcete či nemôžete piť čaje: užívajte zmes z púčikov Žily a lymfa a kapsuly MultiserafinZvonka potom masť Ruticelit

Ponúkame Vám aj priamo zloženú anjelskú kúru na Žily.

Špeciálna bylinná kúra na opuchy, ťažké nohy, studené končatiny, pamäť, koncentrácia.
Žily, lymfa - anjelská kúra
30,04€
Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?