Objednávky, reklamácie, stav objednávok: 
+421 948 735 472 (po–pia 7:30–15:30)
August – mesiac „troch ohrievačov“

August – mesiac „troch ohrievačov“

01. január 2022

V mesiaci august nám vládnu "tri ohrievače". Tento zvláštny pojem vychádza z princípov čínskej medicíny a jej chápania fungovania tela a orgánov. Kto pravidelne sleduje naše webové stránky a články na nich, tak vie, že ku každému mesiacu prináleží jeden orgán. Aký orgán to je, určujú pravidlá tzv. Čínskeho pentagramu. V mesiaci apríl ním bola pečeň, v mesiaci máji srdce ... a teraz je to takzvaný "trojitý ohrievač."  Energia nášho tela prúdi v meridiánoch Energia čchi prúdi v tzv. meridiánoch, čo sú neviditeľné dráhy, ktoré prechádzajú po presne daných miestach na tele. Každá z týchto dráh patrí k jednému orgánu, ktorý energeticky vyživuje, ale aj energeticky vyživuje všetky miesta v priebehu svojho priechodu. Akákoľvek prekážka v prúdení energie v dráhe potom spôsobí ochorenie nezaopatreného orgánu. 

Akupunktúrny bod ako vodovodný kohútik Tieto dráhy môžeme ovplyvňovať nielen aplikáciou akupunktúrnych ihiel, ale napríklad aj správnou akupunktúrnou masážou, alebo aj zahrievaním akupunktúrnych bodov. Každý človek sám jednotlivo si môže upraviť tok energie v týchto dráhach rôznymi formami cvičenia. Najznámejšie a najúčinnejšie cvičenie sa nazýva čchi-kung. Základná životná energia pochádza z obličiek. Druhé odporúčanie pre obdobie mesiaca august je - čerpajte energiu z prírody, prebuďte hormóny šťastia. Tretie odporúčanie pre obdobie mesiaca august je - podporte svoju štítnu žľazu 

"Trojitý ohrievač" - pre väčšinu z nás sa jedná o cudzí pojem a nevieme si pod ním nič predstaviť. Kto sa však trošku zaujíma o prírodnú medicínu a jej princípy, tak vie, že všetky východné národy pracujú s nejakou formou energie, ktorá prúdi v organizme a vyživuje jednotlivé orgány. Ayurvéda s energiou - prána, čínska medicína pracuje s energiou čchi.

Každá z týchto dráh má na presne danom mieste priebehu svojej dráhy rôzne množstvo akupunktúrnych bodov. Akupunktúrny bod si môžeme predstaviť ako malý vodovodný kohútik. Jeden bod na dráhe funguje na pripustenie (pridanie) energie, iný zase na upustenie. Tiež sa tu nachádzajú body, ktorými môžem odovzdať energiu z jednej dráhy do druhej. Jedná sa o veľmi zložitý, ale účinný systém, ktorého využíva akupunktúra na liečenie chorôb.

"Tri ohrievače" je vlastne neviditeľný orgán, ktorý vo vnútri nás rozvádza našu základnú životnú energiu, energiu čchi do našich orgánov, tak aby mohli dobre pracovať, aby sme mohli žiť. Je to vlastne taký veľký základný meridián, na ktorý sú potom napojené ostatné meridiány - akupunktúrne dráhy. 

Zakladá životná energia čchi, ktorá nám bola daná pri narodení sa nachádza v obličkách. Obličky sú z pohľadu životnej energie najdôležitejší orgán. 

Prvé odporúčanie pre obdobie mesiaca august je dodržiavať pitný režim a chrániť si svoje obličky. 

Neprechladnite v studenej vode alebo napríklad spotení pri športe alebo práci na záhradke. Doprajte svojim obličkám vlažne nápoje, najlepšie bez cukru. Môžete striedať čaje Odvodnenie, ale aj Lymfa a Pomarančová koža, tie všetky obličkám pomôžu. 

Skúste si hýčkať svoje osobné vzťahy, keďže vzťahové problémy s našimi najbližšími nám najviac vyčerpávajú naše životné čchi z obličiek. 

"Trojitý ohrievač" úzko súvisí s funkciou našich žliaz s vnútornou sekréciou. Hlavným "pánom riadiacim" endokrinného systému je hypofýza a hypotalamus. Tieto žľazy s vnútornou sekréciou nielen že riadia ostatné žľazy, ale tiež ovplyvňujú našu náladu - produkujú tzv. hormóny šťastia. Ak ich máte málo, tak práve pobyt v prírode so zapojením pohybovej aktivity vám môže účinne pomôcť. Pokiaľ ani to nestačí, tak skúste pridať tinktúru z púčikov Šišáka bajkalského, ktorý napomáha prekonávať stres a dodáva stratenú energiu. 

V súvislosti s "troma ohrievačmi" sa javí veľmi dôležitá aj štítna žľaza, ktorá je priamo ako energeticky, tak i hormonálne napojená na hypofýzu. Štítna žľaza veľmi citlivo reaguje na úbytok energie najmä v súvislosti so stresom, ale tiež patrí medzi orgány termoregulácie. V mesiaci august práve jej zaťaženie býva veľké. Ak trpíte poruchou funkcie štítnej žľazy, tak teraz je práve obdobie, kedy je nutné jej pomôcť. Užívajte tinktúru z púčikov Jarabiny čiernej arónie. Táto bylina má úžasnú schopnosť regulovať činnosť štítnej žľazy ako u zníženej, tak i u zvýšenej funkcie. 

Štítnej žľaze tiež pomôžete pravidelnou masážou krku smerom od brady dolu ku kľúčnym kostiam. Skúste si pravidelne spievať. Vibrácie v oblasti krku harmonizujú jej funkcie. 

Na štítnu žľazu máme pre Vás aj anjelskú kúru. 

V auguste spievajte, cvičte, pite vlažné čaje a bude vám dobre! 

Špeciálna bylinná kúra na nerovnováhu štítnej žľazy, únava, metabolické poruchy, nesprávna termoregulácia, struma, uzlíky na štítnej žľaze.
Štítna žľaza - anjelská kúra
27,31€
Zdieľať
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

Poradca
Zakladateľka a odborná poradkyňa spoločnosti Serafin v Českej republike. Viac na www.anetabenediktova.cz

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?