Objednávky, reklamácie, stav objednávok: 
+421 948 735 472 (po–pia 7:30–15:30)
Ako prišli na svet detské čaje?

Ako prišli na svet detské čaje?

05. január 2022

Už ste ich vyskúšali? V našom e-shope aj kamenných predajniach teraz môžete nájsť našich šesť noviniek - porciované bylinné čaje pre deti: Bruško, Do perín, Hapčí, Strážniček, Serafínkov čajík a Anjelikové byliny. Chcete vedieť, aká bola ich cesta na svet?

Nad bylinkami pre deti sme premýšľali už dlho. Pretože práve pre našich najmenších chceme často voliť šetrnú a prírodnú cestu. A zároveň sú to práve deti, ktoré predstavujú skutočnú výzvu a ich jazýčky sú tými najprísnejšími kritikmi, pokiaľ ide o chuť. Zatiaľ čo dospelého ešte presvedčíte, že niečo možno nie je nijako zvlášť chutné, ale je to zdravé, u detí s takýmto argumentom obvykle neobstojíte. Buď je niečo pekné, dobré, hravé a zábavné, alebo to u nich nemá šancu.

Detský produktový rad sme tak otvorili Serafínkovým sirupom a vaše reakcie prekvapili naše očakávania. Toľko pozitívnych reakcií sme si ani nedokázali predstaviť a bolo nám potvrdením, že sme vykročili správnym smerom a urobili naozaj skvelý produkt pre deti – ktorý pomáha, poteší aj chutí. Nejde len o chuť, účinky, ale aj o krásny obal, ktorý deti zaujme, alebo darček vo forme tetovania, ktorý deti potešia.

A vedeli sme, že sa vzápätí pustíme aj do čajov pre deti. Aj keď cesta k nim bola niekedy celkom tŕnistá… Našťastie Serafin tvorí mnoho skvelých ľudí, ktorí zvládli jednotlivým výzvam čeliť a dohromady vytvorili niečo, čo rozhodne stojí za vyskúšanie!

Najskôr sme vytvorili receptúry. Rovnako pri všetkých ostatných produktoch Serafin, za nimi stojí naša odborná poradkyňa a holistická terapeutka Aneta Benediktová. Nasledovalo testovanie vo výrobe, ochutnávaní a upravovaní tak, aby bol výsledok dokonalý.

Tiež sme zaobstarali nový stroj do výroby, určený práve na výrobu detských porciovaných čajov. Vďaka tomu sú čaje v krásnych papierových prebaloch, iných, než ktoré poznáte z našich bežných porciovaných čajov. Avšak, než sa nám podarilo stroj poriadne rozbehnúť, otestovať, nastaviť… tak to aj (dlhú) chvíľu trvalo.

Tiež bolo treba vytvoriť všetky potrebné ilustrácie – namaľovať jednotlivé anjeliky a bylinky. Za to veľmi ďakujeme našim dvom skvelým ilustrátorkám. A potom už všetky ilustrácie, texty a naše vízie putovali ku grafičke, ktorá stojí za podobou väčšiny našich produktov. A s tou sme navrhovali, upravovali... a upravovali... a upravovali... Našťastie je naozaj úžasná a dokáže vždy vytvoriť to, čo sme chceli, hoci to vopred niekedy sami nedokážeme presne popísať.

V tom čase už bola naša kolegyňa opäť na materskej dovolenke s druhým dieťaťom, a tak vo voľných chvíľkach odbehla od materských radostí i starostí k veršovaniu a vytvorila básničky pre každý z čajov. Tým sa naše čaje stali ešte originálnejšími a hravejšími. Bolo toho naozaj veľa - a nakoniec, po takmer dvoch rokoch práce a najrôznejších výziev, sú detské čaje na svete a vy ich môžete ochutnať. A sme presvedčení, že ten čas, námaha a práca stáli za to. Sme na nich naozaj hrdí.

 

A ako sa v nich vyznať?

Serafínkov čajík – bylinný porciovaný čaj s lahodnou chuťou na celodenné popíjanie.

Do perín - bylinný porciovaný čaj s bylinkami podporujúcimi prirodzené zaspávanie a relaxáciu.

Bruško - bylinný porciovaný čaj obsahujúci bylinky podieľajúce sa na prirodzenom trávení.

Hapčí - bylinný porciovaný čaj pre chvíle, kedy nemôžete pokojne dýchať ani hovoriť.

Strážniček - bylinný porciovaný čaj pre deti, ktoré potrebujú anjelikovu ochranu, aby mohli zase behať vonku.

Anjelikové byliny – bylinné porciované čaje, kde nájdete na ochutnanie niekoľko vrecúšok od všetkých druhov.

Zdieľať
Markéta Gossová | Serafin byliny

Markéta Gossová

autorka
Markéta sa venuje predovšetkým vývoji nových produktov Serafin a s tým súvisiace témy. Avšak si tiež rada odpočinie u kreatívnych činnostiach, ako je trebárs písanie článkov. To ju vždy obohatí, dozvie sa pri nich niečo nové a dáva jej to priViac o autorovi

Objaviť ďalšie témy

Potrebujete poradiť?