Peniazovka sametonohá

Peniazovka sametonohá

flammulina velutipes
Zbieraná časť
plodnice, mycelium
Podporuje
imunita, cukrovka, bakterie, slinivka, ekzém, bakterie

Účinne napomáha pri:
 
Znížené imunite. Huba svojim obsahom prirodzených betaglukánov podporuje funkciu imunitného systému, podporuje stav črevnej sliznice, pôsobí proti rôznym druhom baktérií, čistí pokožku pri ekzémoch a akné. Je to základná huba na celkovú podporu funkcie pankreasu. Znižuje zápaly pankreasu. Je veľmi účinná pri liečbe cukrovky I. a najmä II. typu.
 
 
Všeobecný popis:
 
Peniazovka sametonohá je známa jedlá zimná huba, jej klobúk je široký 2–8 cm. Rastie spravidla v trsoch na kmeňoch tlejúcich (niekedy aj živých) listnatých stromov. Je známa netypickým obdobím rastu od októbra do marca a vydrží veľmi nízke teploty až do -10 °C. Jej chuť a vôňa sú príjemné a typicky hubové. Klobúk má medovo sfarbený, až do oranžova, 3 až 5 cm široký, lepkavý, lupene husté, belavé a tenké, valcovitý treníček, zabalený do hustého hnedého kožúšku. Noha je zamatová, až tmavo hnedá. Za mrazov zmrzne na kosť, ale to jej nijako nevadí, po rozmrznutí pokračuje v raste.
 
 
Spôsob použitia:

 
Huba sa používa v gastronómii. Vysušené plodnice sa užívajú vo forme čajov, tabliet, prášku, tinktúry aj sirupu. Najúčinnejší je extrakt, ktorý sa vysuší na koncentrovaný prášok a dávkuje sa do kapsúl.


Pokiaľ huby chceme využívať ako prírodné liečivo, je potrebné ich upraviť tak, aby naše telo bolo schopné z nich prijať látky, ktoré podporujú náš imunitný systém, a tými sú najmä betaglukány. Betaglukány v tele pôsobia tak, že zvyšujú počet a najmä kvalitu bielych krviniek. Je to vlastne také „hnojivo a výživa“ bielych krviniek, prípadne imunitného systému.
 
Aby sa betaglukány do tela vstrebali je nutné ich z huby uvoľniť, a to zvláštnym postupom dvojitej extrakcie, pri ktorom vzniká tzv. extrakt. Extrakt vzniká špeciálnym lúhovaním byliny alebo huby v lúhovacom médiu, ktorým je najčastejšie voda.
 
Silný výluh, ktorý obsahuje koncentrovaný komplex účinných látok obsiahnutých v hube je špeciálnou technológiou vysušený na prášok. Tento prášok sa potom dávkuje do jednotlivých kapsúl. Extrakty majú vysokú kvalitu, vysokú vstrebateľnosť a sú veľmi účinné. Extrakty obsahujú oveľa viac betaglukánov ako mletá plodnica huby a jeho vstrebateľnosť v organizme je veľmi vysoká.

Peniazovka sametonohá | Serafin byliny

Potrebujete poradiť?