Húsenica čínska – cordyceps

Húsenica čínska – cordyceps

cordyceps sinensis
Zbieraná časť
plodnice
Podporuje
astma, imunita, cysta, bronchitída, myóm

Účinne napomáha pri:

podporuje funkcie obličiek a pľúc. Celkovo posilňuje imunitný systém, pôsobí proti vírusovým a bakteriálnym infekciám, stafylokokom, streptokokom vrátane zlatého stafylokoka, pôsobí proti nádorovo, je afrodiziakum, má silné stimulačné účinky, takže je vhodná pri chronickej únave, u starších osôb, ale aj u ťažko pracujúcich osôb alebo športovcov, zvyšuje energii “čchi” v tele.

Používa sa ako podporná liečba pri neplodnosti u mužov aj žien. U žien zlepšuje schopnosť donosiť plod. Veľmi dobre znižuje krvný tlak, ktorý je zvýšený vplyvom dlhodobého stresu. Celkovo podporuje imunitu v kombinácii s inými prírodnými hubami. Cordyceps nie je vhodné užívať vo večerných hodinách, pretože stimuluje a môže tým narušovať pokojný spánok.


Všeobecný popis:


Huba parazitujúca na niektorých húsencoch alebo larvách hmyzu. Najprv zapustí do tela podhubie a neskôr vyrastajú z jeho tela dlhé hnedé plodnice. Mumifikované húsence rôzneho druhu hmyzu sa zbierajú pre potreby prírodnej medicíny. Vyskytuje sa v Číne, Japonsku a Tibetu.


Spôsob použitia: 

Vysušené plodnice sa užívajú vo forme čajov, tabliet, prášku, tinktúry aj sirupov. Najúčinnejší je extrakt, ktorý sa vysuší na koncentrovaný prášok a dávkuje sa do kapsúl. 

Pokiaľ huby chceme využívať ako prírodné liečivo, je potreba ich upraviť tak, aby naše telo bolo schopné z nich prijať látky, ktoré podporujú náš imunitný systém, a tými sú najmä betaglukány. Betaglukány v tele pôsobia tak, že zvyšujú počet a najmä kvalitu bielych krviniek. Je to vlastne také „hnojivo a výživa“ bielych krviniek, imunitného systému.

Aby sa betaglukány do tela vstrebali je nutné ich z huby uvoľniť, a to zvláštnym postupom dvojitou extrakciou, pri ktorej vzniká tzv. extrakt. Extrakt vzniká špeciálnym lúhovaním byliny alebo huby v lakovacom médiu, ktorým je nečastejšie voda.

Silný výluh, ktorý obsahuje koncentrovaný komplex účinných látok obsiahnutých v hube je špeciálnou technológiou vysušený na prášok. Tento prášok sa potom dávkuje do jednotlivých kapsúl. Extrakty majú vysokú kvalitu, vysokú vstrebatelnosť a sú veľmi účinné. Extrakty obsahujú ďaleko viac betaglukánov ako mletá plodnica huby a jeho vstrebatelnosť v organizme je veľmi vysoká.


Húsenica čínska – cordyceps | Serafin byliny

Potrebujete poradiť?