Objednávky, reklamácie, stav objednávok: 
+421 948 735 472 (po–pia 7:30–15:30)
Pestrec mariánsky

Pestrec mariánsky

silybum marianum
Zbieraná časť
plod, pupeň
Podporuje
mononukleóza, pečeň, žlčník, žltačka, zápal pečene

Účinne napomáha pri ochorení pečene, žlčníka, tráviacich problémoch. Bylina regeneruje pečeňové bunky a podporuje funkcie pečene. Používa sa na doliečovanie po pečeňových ochoreniach ako je žltačka, mononukleóza, zápal pečene a iné.

Napomáha tráveniu a tvorbe žlče, takže pôsobí pri nadúvaní. Zlepšuje metabolizmus cukru a tuku v pečeni. Upravuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Pôsobí proti alergiám.

Veľmi dobrou formou je tinktúra z pupeňov – gemmoterapia, ktorá v sebe obsahuje účinné látky z celej rastliny. Je v nej najviac účinných látok.

Všeobecný popis:

Pestrec mariánsky je zvyčajne 60 až 150 cm vysoká bylina s guľovitým koreňom a chudobne vetvenou stonkou. Rastliny sú pavučinaté a pokryté roztrúsenými priľahlými žliazkami. Stonka je plná, zaoblene hranatá, s bielou dreňou. Listy v prízemnej ružici sú až 40 cm dlhé. Dolné stonkové listy sú sediace, horné poloobjímavé, obvajcovité až kopijovité, perenolaločné až perenoklané s úkrojkami na okraji nepravidelne ostnatými, na líci lesklé. Žilky na líci listov sú lemované bielymi škvrnami. Úbory sú veľké, jednotlivé, dlho stopkaté, 3 až 7 cm široké. Zákrov je tvorený okrúhlo obvajčitými, na okraji nepravidelne ostnatými zubatými listeňmi. Ostne sú slamovo žlté, až 7 mm dlhé. Kvety sú purpurovo červené až fialové, s dlhou bielou korunnou rúrkou, asi 3,5 až 4 cm dlhé. Nažky sú asi 7 až 8 mm dlhé a 3 až 5,4 mm široké, svetlo hnedej a tmavohnedej čiarkovitej farby, lesklé, na vrchole s úzkym slamovo žltým lemom a ľahko opadavým páperím.

Používaná časť:

Plod - semeno, púčik

Spôsob použitia: Semeno sa používa vo forme bylinného čaju samostatne alebo v zmesi s ďalšími bylinami. Môže sa užívať aj k priamej konzumácií, a to namleté. Mletá bylina veľmi rýchlo žltne. Najúčinnejšia forma podávania je výťažok - tinktúry z bylín alebo z púčikov - gemmoterapia

Nájdete vo výrobku: tinktúra z púčikov Pestrec, tinktúra z bylín Pestrec, zmes z púčikov Anticukor, Cholesterin, Tráviaca zmes, bylinný čaj Pečeň, jednodruhová byliny Pestrec mariánsky plod

Pestrec mariánsky | Serafin byliny

Potrebujete poradiť?