Objednávky, reklamácie, stav objednávok: 
+421 948 735 472 (po–pia 7:30–15:30)
Hloh obyčajný

Hloh obyčajný

crataegus laevigata
Zbieraná časť
kvet, plod, pupeň
Podporuje
neuróza, infarkt myokardu, angina pectoris, arytmia, klimaktérium, krvný tlak, búšenie srdca

Účinne napomáha pri neurózach a srdcových arytmiách, zlepšuje prekrvenie srdca, celkovo zlepšuje prácu srdca a kvalitu ciev. Znižuje krvný tlak, pôsobí proti návalom v období klimaktéria. Je vhodný ako doplnkové liečivo po infarkte myokardu a pri angine pectoris. Pre svoje jemné pôsobenie je vhodný pre staršie osoby.

Všeobecný popis:
Hloh obyčajný je opadavá listnatá drevina tvaru kríky alebo stromu, dosahujúceho výšky najviac 8 metrov. Na tenkých sivasto sfarbených konároch rastú v pazuchách tŕňov striedavo postavené laločnaté listy o veľkosti 3 až 5 cm. Tŕne dorastajú do dĺžky až 2,5 cm. Kvety sú päťpočetné, biele až ružové, s priemerom asi 15 mm a rastúce po piatich až desiatich v chocholíkoch. Pre kvety je charakteristický ich nepríjemný zápach. Plodom sú červené guľovité malvice, obsahujúce dve alebo tri semená, dozrievajúce v septembri až v októbri.

Používaná časť:
Kvet, plod, púčik

Spôsob použitia:
Kvet i plod sa používa vo forme bylinného čaju samostatne alebo v zmesi s ďalšími bylinami. Najúčinnejšia forma podávania je vo forme výťažku - tinktúry z kvetov alebo z púčikov - gemmoterapia.

Nájdete vo výrobku: tinktúra z púčikov Hloh, tinktúra z bylín Hloh, zmes z pukov Klimakter, zmes z púčikov Hypertonik, zmes z púčikov Antistres, jednozložková bylina Hloh list s kvetom alebo plod
 

Hloh obyčajný | Serafin byliny

Potrebujete poradiť?