Objednávky, reklamácie, stav objednávok: 
+421 948 735 472 (po–pia 7:30–15:30)

Často kladené otázky

Nenašli ste odpoveď, ktorú ste hľadali?
Napíšte nám.
FAQ - ruce s notebookem | Serafin byliny

Najčastejšie témy

Byliny proti medicíně | Serafin byliny

Kombinovanie produktov

Môžu sa bylinné čaje a tinktúry kombinovať s liekmi?
Vždy odporúčame poradiť sa s lekárom alebo odborníkom na bylinnú liečbu. Všeobecne platí, že by bylinné čaje nemal používať človek, ktorý užíva silné lieky na riedenie krvi typu Warfarin alebo lieky zo skupiny imunosupresíva - lieky, ktoré znižujú imunitu. Tiež neodporúčame vysadiť nárazovo lieky, ktoré užívate dlhšiu dobu a nahradiť ich bylinami (napr. lieky na tlak alebo antidepresíva). Prechod musí byť vždy postupný a pod kontrolou terapeuta. Pokiaľ si neviete rady, obráťte sa na našu poradňu.
Môžem kombinovať bylinný čaj a zmes z púčikov?
Zmesi z púčikov rastlín sú veľmi silné potravinové doplnky určené na riešenie konkrétneho zdravotného problému. Neodporúčame ich kombinovať s čajmi. Účinok by bol veľmi silný. Čaje je možné kombinovať s tinktúrami, ktoré obsahujú extrakt iba z jednej byliny.
Prečo sú tinktúry z bylín bezfarebné a v chuti prevláda alkohol? Tinktúry od iných firiem bývajú farebne aj chuťovo odlišné.
Tinktúry z bylín Serafin sú vyrábané homeopatickým postupom výroby. To znamená, že byliny sú zbierané výhradne čerstvé v predpísanú hodinu a v presne danej dobe rastu. Sú nakládané predpísaným spôsobom a tiež presným spôsobom pravidelne premiešavané – aktivované. Pri ich výrobe je dodržiavané tzv. decimálne riedenie. Pri všetkých tinktúrach dosahujeme riedenie D3, čo je už hraničné homeopatické riedenie. Tinktúry sú určené pre citlivé osoby, sú určené pri liečbe na začiatku choroby alebo na prevenciu a tiež na doliečenie. Pokiaľ chcete rýchly nástup účinku, odporúčame zvoliť tinktúru z púčikov.
Môžem kombinovať niekoľko čajov, tinktúr a kapsúl dohromady?
Áno, môžete, ale musí to mať nejaký poriadok. Odporúčame vždy riešiť jednou kúrou jeden zdravotný problém. Čaje striedajte vždy po dni, nepite v jeden deň niekoľko druhov čajov. Tinktúry môžete užívať v jeden deň, ale maximálne dve naraz. To isté platí o kapsuliach. Pre presné nastavenie liečby môžete využiť naše poradenstvo.

Materstvo

Môžu bylinné čaje a tinktúry užívať tehotné a dojčiace ženy?
Podľa zákonov musí byť na všetkých potravinových doplnkoch, bez ohľadu na to, čo obsahujú, napísané, že nie sú vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Nikto v tomto prípade nerozlišuje obsah a zloženie. Celý rad bylín je možné pri dojčení a v tehotenstve užívať. Vybrané byliny podporujú tvorbu mlieka, môžu uľahčiť priebeh tehotenstva a pôrodu. Pri voľbe bylinného prípravku treba vždy uvažovať, na čo ho chcem použiť. Neodporúčame pri dojčení alebo v tehotenstve robiť nejaké razantné očistné kúry. Byliny však môžu šetrným spôsobom pomôcť pri tráviacich problémoch matky i dieťaťa, pri prechladnutí alebo pri vyčerpaní. Pokiaľ uvažujete v tomto období o použití bylín, poraďte sa s odborníkom na prírodnú liečbu. Obráťte sa na našu poradňu.
materstvo
Čaj | Serafin byliny

Ďalšie

Aký je rozdiel medzi bylinným čajom a čajovým koncentrátom?
Čajový koncentrát je unikátny výrobok našej spoločnosti. Je to veľmi účinná alternatíva bylinného čaju, ktorá je vyrobená najmä pre zákazníkov, ktorí majú problémy s varením bylinných čajov a vadí im chuť bylín. Čajový koncentrát má podobnú chuť a konzistenciu ako sirup, ale neobsahuje cukor. Sladidlom sú jablká alebo hrozno vo forme koncentrátu. Výhodou je, že ho môžu diabetici a je vhodný aj pre deti. Čajový koncentrát je veľmi účinný, je to vlastne silný extrakt so skvelou chuťou. Nezabudnite ho uchovávať v chlade, pretože neobsahuje žiadne konzervanty.
Kúpil som si čajový koncentrát a počas niekoľkých dní mi skvasil. Ako je to možné?
Čajové koncentráty sú iba pasterizované, neobsahujú žiadne konzervanty. Po ich otvorení je veľmi dôležité ich uchovávať v chlade a v tme. Pokiaľ budú uchovávané v chladničke, tak sa tento problém nestane.
Môžu vaše prípravky užívať aj zvieratá?
Áno, môžu. Máme dobré skúsenosti s tinktúrami z púčikov, ktoré je možné podávať aj zvieratám. Tie na tinktúry veľmi dobre reagujú. Dávkovanie je veľmi presné, pretože je podľa váhy. Veľmi sa nám osvedčilo aj podávanie prírodných kapsúl. Tie je možné otvoriť a vysypať do nápoja alebo do jedla.
Kde kúpim produkty Serafin? Nájdem ich aj v lekárňach?
Produkty Serafin kúpite u našich odberateľov. Tu však nemôžeme garantovať plný sortiment. Zoznam odberateľov nájdete tu: predajne
Celý sortiment produktov vrátane odborného poradenstva je v našej predajni v Žiline.
V lekárňach produkty Serafin nenájdete.

Potrebujete poradiť?