Slezina
Slezina predstavuje trošku záhadný orgán a západná medicína mu neprikladá veľkú dôležitosť. Pre náš organizmus je však veľmi významná. Slezina reaguje na každú, i minimálnu odchýlku od rovnováhy organizmu. Vo východnej medicíne ide o jeden z piatich hlavných orgánov čínskeho pentagramu. Slezina ovplyvňuje našu ustarostenosť, pocity neistoty, vtieravé myšlienky, ale aj prehnanú chuť na jedlo, predovšetkým na sladké. Je to tiež zásadný orgán pre našu imunitu, a to najmä v súvislosti s vírusmi.
Slezina a byliny
V prírode nájdeme celý rad bylín, ktoré prirodzene podporujú fungovanie sleziny. Patrí medzi ne napríklad koreň púpavy, čakanky alebo puškvorca, tiež kvet divozelu, praslička či známa žihľava. Veľmi účinnou bylinou, ktorú poznali už starí mnísi v kláštoroch je kôra z Marsdénie kondurangovej. V dnešnej dobe si už môžeme dovoliť dovážať byliny z ďalekých krajín. Amazónia ponúka veľké prírodné bohatstvo, medzi ktoré patrí najmä živica zo stromu Sangre de drago, nazývaný Dračia krv.
Môžeme sa pozrieť aj do sveta liečivých húb. Tu sa veľmi dobre uplatňuje Reishi, Polyporus, Plamienka aj Šampiňón mandľový zvaný Agaricus. Slezina je stredobodom nášho vnútorného vesmíru a základom našej imunity. Teraz už viete, ako sa o ňu dobre starať.
Slezinu tiež výborne podporujú Imunofungin , či tinktúra Kondurango.
Naše odporúčanie:
Striedavo po dni piť čaje Slezina a Imunita, k tomu tinktúra Kondurango a huba Enoki.